Lotus Renault. Pracodawca Kubicy zatrudnił legendę Formuły 1

Trzykrotny mistrz Formuły 1 Jackie Stewart został zatrudniony przez firmę Genii Business Exchange, powiązaną ze spółką Genii Capital posiadającą zespół Formuły 1 Lotus Renault. To w barwach tego właśnie zespołu startuje Robert Kubica.

SPORT.PL na FACEBOOK-u - wejdź na nasz profil, zostań fanem. Komentuj, dyskutuj, radź ?

Jackie Stewart w firmie Gerarda Lopeza ma odpowiadać za budowanie nowych powiązań z firmami z branży motoryzacyjnej. To posunięcie wpisuje się w politykę właściciela teamu Lotus Renault, który swoją inwestycję w F1 stara się wykorzystać dla rozwoju własnej działalności biznesowej na innych polach.

Stewart dźwignią handlu...

"Misją Jackiego będzie wzmocnienie istniejących powiązań handlowych, technologicznych i przemysłowych między światem wyścigów i przemysłu samochodowego a podstawowymi sektorami działalności Genii, w tym nowych technologiach i rozrywce" - czytamy w oświadczeniu spółki. Genii posiada liczne udziały w firmach działających w branży energii słonecznej i energii alternatywnych, ale także oferujących technologie internetowe w autach oraz oprogramowanie biznesowe.

Od przejścia na emeryturę, Stewart związany jest z biznesem. Współpracował między innymi z Fordem i Rolexem, a w ostatnich latach pracował w Royal Bank of Scotland, który jednak wycofał się z inwestowania w F1.

...i marketingu?

Poza pracą w Genii, Stewart przyda się także Lopezowi w budowaniu pozycji medialnej Lotusa Renault. Zdanie jednej z największych osobowości świata F1 poszukiwane jest w każdej ważniejszej kwestii dotyczącej Formuły 1, Brytyjczyk często zapraszany jest do programów telewizyjnych i nie zapomina o promowaniu marek pracodawców na swoich koszulkach.

Więcej wiadomości o F1 na specjalnym serwisie Sport.pl ?

Więcej o: