Boullier: Chcemy zacząć mocniej niż rok temu

- Naszym celem są zwycięstwa, mamy zespół, który jest mieszanką młodości i doświadczenia. Plan mamy taki sam jak na poprzedni sezon, czyli systematyczny rozwój. Chcemy jednak zdecydowanie mocniej zacząć niż rok temu - powiedział Eric Boullier, szef teamu Lotus Renault GP podczas prezentacji nowego bolidu.

Lotus Renault odkrył karty! Zobacz bolid R31 ?

Nowy bolid Kubicy będzie równie szybki jak ładnie wygląda?

 

Kilka minut po godzinie 12:30 pierwsi kierowcy zespołu Erica Boulliera - Robert Kubica i Witalij Pietrow, zdjęli czarną płachtę i zaprezentowali nowe auto R31. Kubica i Pietrow pozowali do zdjęć, później dołączyła do nich reszta zespołu. Szef teamu Eric Boullier mówi, że prace nad tym samochodem trwały ponad 12 miesięcy.

- Tak naprawdę praca nad R31 zaczęła się zanim jego poprzednim przejechał pierwsze kilometry w zeszłym sezonie. W 2010 roku poprawiliśmy bolid z pierwszego wyścigu w porównaniu z tym z ostatniego o 0,2 sekundy na okrążeniu. Teraz chcemy to powtórzyć. Liczymy na mocne otwarcie sezonu 2011 - powiedział Boullier.

Szef zespołu jest spokojny o swoich kierowców - Kubicę i Pietrowa. - Naszym celem są zwycięstwa, mamy zespół, który jest mieszanką młodości i doświadczenia. Witalij już wie, czego będziemy od niego oczekiwać i liczymy na jego znaczny progres - mówił.

- Plan mamy taki sam jak na poprzedni sezon, czyli systematyczny rozwój. Chcemy jednak zdecydowanie mocniej zacząć niż rok temu - powiedział o celach zespołu Boullier. - Ciężko tak naprawdę ocenić na co nas stać tylko po tym ile godzin spędziliśmy pracując nad samym samochodem. Ale czuję, że nam się to należy.

Tak wygląda nowy bolid Roberta Kubicy (ZDJĘCIA)

 

Robert Kubica: Będziemy mieć więcej pracy za kółkiem ?

Więcej o: