F1. Kierowcy Ferrari: Prowadzenie bolidu staje się zbyt skomplikowane

Fernando Alonso i Felipe Massa podczas spotkania z dziennikarzami wyrazili obawy dotyczące prowadzenia bolidu. - Nie możemy skupić się w 100% na prowadzeniu - powiedział Alonso. Kierowców dekoncentruje zbyt duża ilość przycisków na kierownicy. 29 stycznia Ferrari, jako pierwszy zespół F1, zaprezentuje oficjalnie nowy bolid.

Kierowcy z Maranello odnieśli się do zmian przepisów wprowadzonych przez FIA. W sezonie 2011 na kierownicy bolidu pojawią się przyciski służące do zmiany kąta nachylenia tylnego skrzydła, a także ten aktywizujący system KERS.

- Jeśli nie będziemy ich używać, to stracimy cenne sekundy. Jednak za duża ilość przycisków sprawia, że kierowanie bolidem staje się coraz trudniejsze, szczególnie, że trzeba wciskać te przyciski przy braniu zakrętów - wyraził zaniepokojenie Fernando Alonso. Jego obawy potwierdził Felipe Massa.

Zespół Ferrari jako pierwszy wśród teamów Formuły 1 oficjalnie przedstawi nowy bolid na sezon 2011. Prezentacja odbędzie się 28 stycznia w Maranello, gdzie mieści się siedziba włoskiej ekipy.

"Vettel byłby głupi przenosząc się do Ferrari" - Red Bull

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.