GKS Katowice rozpoczął przygotowania

Katowicki pierwszoligowiec rozpoczął przygotowania do nowego sezonu. Trener Jan Żurek nie wie jeszcze jednak, jakim składem będzie dysponował podczas ligowych rozgrywek

GKS Katowice rozpoczął przygotowania

Katowicki pierwszoligowiec rozpoczął przygotowania do nowego sezonu. Trener Jan Żurek nie wie jeszcze jednak, jakim składem będzie dysponował podczas ligowych rozgrywek

Pierwsze zajęcia 23-osobowej kadry odbyły się na sali gimnastycznej przy ulicy Ceglanej. Zawodnicy ćwiczyli na siłowni i grali w "siatkonogę". - Przez cały tydzień będziemy trenowali dwa razy dziennie na własnych obiektach. W przyszłym tygodniu pojedziemy na siedmiodniowy obóz do ośrodka Budowlanych w Bielsku-Białej. Planujemy także drugi obóz po 15 lipca, ale na razie jeszcze nie wiadomo gdzie - tłumaczy Lechosław Olsza, kierownik drużyny. W drużynie nie ma już Marka Świerczewskiego, który odszedł do Admiry Wacker Wiedeń i Marcina Janusa, który będzie grał w Wiśle Płock. Na zajęciach pojawił się natomiast Artur Andruszczak. - Podpisałem już umowę z Zagłębiem Lubin, ale do 30 czerwca obowiązuje mnie kontrakt z GKS-em. Przez kilka dni będę więc jeszcze trenował w Katowicach - powiedział piłkarz.

Z nowych piłkarzy największym wzmocnieniem będą chyba doświadczony Robert Sierka z Groclinu Grodzisk Wielkopolski oraz napastnik Górnika Zabrze, Stanisław Wróbel. - W najbliższych dniach powinno się wszystko rozstrzygnąć. Mam nadzieję, że działacze obu klubów dogadają się i będę występował w GKS - mówi Wróbel. Z kadrą trenują również dwaj piłkarze Hutnika Warszawa, Marcin Wachowicz i Daniel Wysocki oraz zawodnik Szombierek Bytom Michał Szmelik. Do GKS dołączyli też dwaj zdolni juniorzy Damian Gacki i Damian Kroczek. Dzisiaj na treningu GKS-u pojawi się natomiast doświadczony piłkarz Odry Wodzisław, Paweł Adamczyk, który ostatnio występował w Górniku Zabrze. - Dostałem propozycję treningów w GKS, więc z niej skorzystam. Najważniejsze będą jednak rozmowy z działaczami - mówi piłkarz.

W najbliższych dniach do kadry wrócą również zawodnicy wypożyczeni do innych klubów: Adam Bosowski (Górnik Łęczna) i Dariusz Dudek (Odra Wodzisław). Pierwszy do końca tygodnia musi trenować w Łęcznej, a drugi przebywa jeszcze na wczasach na Krecie.

- Na razie nie składam żadnych deklaracji, bo nie wiem jak będzie wyglądała nasza kadra. Mamy jednak na to jeszcze trochę czasu. Teraz najważniejsze jest dla mnie poukładanie tej drużyny - podkreśla Jan Żurek, szkoleniowiec GKS.

Sparingi Gieksy

6.07. - Piast Gliwice

9.07. - Garbarnia Szczakowianka

11.07. - Hetman Zamość

13.07. - ŁKS Łódź

16.07. - KSZO Ostrowiec

20.07. - Włókniarz Kietrz

26.07. - rywal nieznany

rb