F1. Inżynierowie Lotus Renault GP pracują nad bolidem. Trwają testy aerodynamiczne

W Enstone ekipa Lotus Renault GP rozpoczęła pierwsze przygotowania do nowego sezonu. Inżynierowie zespołu otworzyli drzwi do pomieszczenia, gdzie znajduje się komora testowa tunelu aerodynamicznego - jednego z ?najbardziej ściśle tajnych miejsc w siedzibie Lotus Renault? - jak określa oficjalna strona zespołu.

- Obecnie ekipa aerodynamików pracuje nad pakietem, który pojawi się na bolidzie podczas pierwszego wyścigu w Bahrajnie - wyjaśnia Dyrektor Techniczny Lotus Renault GP James Allison. Zdefiniowaliśmy już geometrię, którą wykorzystamy podczas pierwszych testów bolidu, ale praca w tunelu aerodynamicznym przed pierwszym wyścigiem, będzie kontynuowana jeszcze po Nowym Roku, szczególnie w przypadku części, które mogą być wykonane w ostatniej chwili - dodaje.

- Grudzień jest jednym z najbardziej pracowitych okresów w roku - twierdzi Allison. - Podczas gdy część wyścigowa firmy ma chwilę oddechu po długim i ciężkim sezonie, wszystkie pozostałe działy firmy są niemal maksymalnie obciążone. W Nowym Roku zakres prac będzie jeszcze większy, gdyż wtedy rozpocznie się budowa bolidu, a cały zespół będzie przygotowywać się do intensywnego okresu testów przedsezonowych.

Aktualnie głównym zadaniem jest przygotowanie wszystkich nowych części do fazy budowy bolidu, która rozpocznie się na początku stycznia. A kiedy bolid zostanie zbudowany, odbędzie się pierwsze uruchomienie auta - symboliczny moment, kiedy nowy bolid wyda pierwsze odgłosy.

Kibice F1 zobaczą oficjalną wersję bolidu R30 już 31 stycznia bądź 1 lutego - wtedy to Lotus Renault GP uruchamia oficjalną stronę internetową zespołu i zamierza zaprezentować pojazd. 1. lutego, pod Walencją rozpoczną się pierwsze oficjalne, przedsezonowe testy.

FIA zniosła zakaz team orders ?

Więcej o: