F1. Lopez: Przyszłość Pietrowa rozstrzygnie się w ciągu dwóch tygodni

- Decyzja zapadnie w ciągu dwóch pierwszych tygodni grudnia- mówi o przyszłości Witalija Pietrowa w Renault Gerard Lopez, właściciel teamu F1.

Witalij Pietrow w swoim pierwszym sezonie w Formule 1 nie zachwycił. Jeżdżąc solidnym bolidem Renault uzbierał zaledwie 27 punktów, podczas gdy jego partner z zespołu Robert Kubica trzykrotnie stawał na podium.

- Nic nie jest jeszcze pewne. Jesteśmy zadowoleni z całego wyścigu, choć było kilka rozczarowań w ostatnich paru wyścigach. W Abu Zabi pokazał, że jak chce, to potrafi - stwierdził Gerard Lopez. - Nie ma powodu, dla którego Witalij nie mógłby być w piątce czy szóstce kierowców przez całą swoją karierę, ale nie podjęliśmy jeszcze decyzji - zaznaczył właściciel teamu Renault.

"Nie chodzi o pieniądze"

To czy Pietrow zostanie w zespole ma się okazać po spotkaniu, w którym poza Pietrowem i Lopezem weźmie udział szef zespołu Eric Boullier. Ma do niego dojść w pierwszej połowie grudnia.

- Decyzja zostanie najprawdopodobniej podjęta w pierwszych dwóch tygodniach grudnia. Eric Boullier wyda rekomendację ze strony zespołu i na pewno nie przeważą kwestie finansowe. Jest wielu kierowców, którzy chcą zapłacić duże pieniądze, żeby jeździć w renault. Znacznie większe, niż to co dają lub mogliby dać sponsorzy Witalija - zaznacza Lopez.

- Witalij jest w polu naszego zainteresowania, bo jest z Rosji, a my prowadzimy interesy biznesowe z Rosją. Podoba nam się idea by promować rosyjskiego kierowcę, ale nasza decyzja będzie się opierała na postawie w wyścigach - podkreślił.

Powstrzymanie Alonso da Pietrowowi kontrakt?

Kluczowa dla decyzji Renault może być postawa Pietrowa w ostatnim wyścigu sezonu w Abu Zabi. Jadący w środku stawki Rosjanin przez dużą część wyścigu nie dał się wyprzedzić Fernando Alonso, który walczył o tytuł mistrza świata.

- Znam wielu kierowców i niektórzy są moimi dobrymi znajomymi, ale nie znam żadnego debiutanta, albo kierowcy jeżdżącego przez rok który mógłby zatrzymać Alonso na 40 okrążeń, kiedy ten walczy o mistrzostwo i dokonując tego nie poprzez blokowanie a poprzez konsekwentną i szybką jazdę - chwali Pietrowa Lopez.

Groźny wypadek Heikkiego Kovalainena ?

Więcej o: