F1. Trzykrotny mistrz świata: Webber zmarnował szanse na tytuł

Trzykrotny mistrz świata F1, Jack Brabham w wywiadzie dla Australian Associated Press stwierdził, że Mark Webber ?stracił szansę? na tytuł. Zdaniem 84-latka, to że Austarlijczyk stanie na najwyższym stopniu podium jest praktycznie marzeniem ściętej głowy. - Jeśli zdobędzie laurów zwycięstwa w tym roku, to nie zdobędzie go w ogóle. - powiedział były kierowca Coopera.

Mark Webber przed GP Korei prowadził w klasyfikacji indywidualnej z przewagą 14 punktów. Podczas wyścigu, jadąc na drugiej pozycji, stracił panowanie nad bolidem i rozbił się. Po weekendzie w Yeongam na czoło stawki wysunął się Fernando Alonso (11 punktów różnicy między nim a drugim Australijczykiem).

- Jestem jak najbardziej za nim i bardzo chciałbym, żeby mu się w końcu udało zdobyć tytuł, ale obawiam się, że jeśli nie zrobi tego w tym roku, co jest niezwykle wątpliwe, to nie zdobędzie go w ogóle - powiedział trzykrotny mistrz świata.

- Mark jest naprawdę dobrym kierowcą, ale niestety popełnia dużo błędów, a błędy, które zdarzyły mu się w ostatni weekend wyścigowy obawiam się, że przekreśliły jego mistrzowski szanse. - wyraził zaniepokojenie Jack Brabham.

- Ludzie tacy jak Alonso są dużo młodzi i przyszłość jeszcze przed nimi. Webber natomiast wydaje mi się już troszkę za stary. Pojeździ góra rok i zakończy karierę. W tym sporcie co roku pojawiają się obiecujący kierowcy. - dodał na koniec Australijczyk.

Kierowca Renault przejdzie do Virgin Racin ?

Więcej o: