Ukraina może przynieść katastrofę Euro 2012?

Ministerstwo Ochrony Środowiska Ukrainy zaalarmowało o potencjalnej katastrofie ekologicznej w województwie lwowskim - pisze rosyjski ?Kommersant?. Chodzi o działający w mieście Zakład Badawczy Ropy Naftowej i Oleju Silnikowego, który już 30 lat zlewa swoje odpady do pobliskich wód. Lwów jest jednym z miast-gospodarzy Euro 2012.

Sprawdź stan przygotowań Ukrainy na Euro 2012 ?

- Istnieje realne zagrożenie, że niebezpieczne substancje trafiają do rzeki Połtwy. Terytorium wzmożonego ryzyka znajduje się w okolicach 10 km od Lwowa, gdzie planowane są mecze Euro 2012, co stawia pod znakiem zapytania realizację mistrzostw w tym regionie - ogłosiło ministerstwo. Rządowi ekolodzy podkreślają też, że zakład badawczy blokuje działania ministerstwa mające zapobiec katastrofie.

Odpady, które skażają okolice Lwowa, przenikają w wody podziemne, a miejscowi mieszkańcy skarżą się na zanieczyszczenia w studniach i powietrzu. Ministerstwo Ochrony Środowiska zapowiada przeprowadzenie wszelkich niezbędnych badań w celu określenia procesu likwidacji zagrożenia.

W marcu Przewodniczący UEFA Michel Platini wyraził zaniepokojenie tempem budowy obiektów na Euro 2012. Największe obawy budził wówczas stadion we Lwowie. - Budowa stadionu nie przesunęła się nawet o centymetr - tak Francuz skomentował stadion we Lwowie. Jednak podczas obrad w Mińsku UEFA potwierdziła, że finały ME 2012 odbędą się w ośmiu miastach - Kijowie, Lwowie, Charkowie i Doniecku na Ukrainie oraz Warszawie, Poznaniu, Gdańsku i Wrocławiu w Polsce.

Specjalny serwis Sport.pl - Euro 2012 ?

Więcej o: