Gollob : Pełna koncentracja do końca

- Jeszcze zbyt długa droga, by już się cieszyć i rozdawać tytuły. Pozostały dwa turnieje, co prawda na torach, które lubię, ale wiele się jeszcze może zdarzyć - ostrzega Tomasz Gollob po triumfie w Nordyckim GP na torze w Vojens.

Zobacz finałowy wyścig na Z Czuba.tv ?

Tomasz Gollob wygrał w Nordyckiej Grand Prix zdobywając komplet 24 punktów i powiększając swoją przewagę nad Jasonem Crumpem w klasyfikacji generalnej GP do 19 punktów.

Tomasz Welc: Po fantastycznym występie w Nordyckim Grand Prix pierwszy od 37 lat tytuł mistrzowski dla polskiego żużlowca jest coraz bliżej.

Tomasz Gollob: Nie myślę o tym. Na razie w głowie mam to, by być maksymalnie skoncentrowanym i w każdym biegu dać z siebie sto procent. Jeszcze zbyt długa droga, by już się cieszyć i rozdawać tytuły. Pozostały dwa turnieje, co prawda na torach, które lubię, ale wiele się jeszcze może zdarzyć.

Jednak w Vojens zaprezentowałeś perfekcyjną formę.

Przyznam się szczerze, że ciężko pracowałem, by ten dzisiejszy wynik był właśnie taki, jaki był. Te silniki, które tak znakomicie spisały się podczas sierpniowego finału Drużynowego Pucharu Świata [Gollob zdobył wtedy 12 punktów - red] zostały schowane i przetrzymane właśnie na ten turniej. Zadbałem, żeby im się nic nie stało i to przyniosło efekt. Te silniki zdały dzisiaj egzamin w stu procentach, z czego jestem bardzo zadowolony.

Podczas zawodów zaczął padać deszcz, jednak nawet to nie miało wpływu na Twoją jazdę.

Bałem się deszczu. Były rozterki, co będzie, jeśli rozpada się mocniej, bo tor cały czas się zmieniał. Jednak na szczęście nadążałem z regulacją moich motocykli wraz ze zmianą nawierzchni. Starałem się nie popełniać błędów i cały czas jechać do przodu. Udawało mi się to przez całe zawody, co cieszy.

Jakie plany na dwa ostatnie turnieje?

Pełna koncentracja. Mam 19 punktów przewagi nad Crumpem, ale to niczego nie zmienia. Do dwóch ostatnich turniejów będę się przygotowywał jak do każdych innych zawodów. Nie myślę o tym, co będzie na koniec rywalizacji. Myślę o zbliżających się zawodach.

Zagrozić Ci tylko mogą wspomniany Crump oraz Jarosław Hampel. Kogo bardziej się obawiasz?

Wszyscy są groźni. Zarówno Jarek jak i Jason łatwo mi pola nie oddadzą. Te dwa ostatnie turnieje będą na pewno trudne, a mi pozostaje jechać do końca i w każdym biegu walczyć o jak najlepszy wynik.

Tak relacjonowaliśmy na żywo GP w Vojens ?

Więcej o: