Polskie szpadzistki ze srebrem w Singapurze

Martyna Swatowska zdobyła drugi medal w drużynowej rywalizacji szermierzy na Młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich w Singapurze.

W ćwierćfinale drużyna Martyny - "Team Europa 2" - wygrała 30:21 z zespołem "Azji-Oceanii 2". Polka walczyła z Koreanką Lee, którą pokonała 5:4.

W półfinałach Swatowska prowadziła walkę z Chinką Sheng Lin, z którą zremisowała. W ostateczności nasz zespół zwyciężył z "Azją - Oceanią 1" wynikiem 30-27.

W finałowym meczu zespół Swatowskiej przegrał z "Europą 1" - 24:30. Martyna przegrała z Włoszką Albertą Santuccio 0:3. Zaraz po zakończeniu ceremonii wręczania medali Martyna powiedziała: - Jeśli się walczy w finale i się przegra to złoto, to jest się troszkę złym. Ale i tak jestem bardzo zadowolona. Srebrny medal też jest dla mnie czymś wyjątkowym.

Martyna Swatowska zdobyła swój drugi medal na Młodzieżowych Igrzyskach w Singapurze - we wtorek zdobyła brąz, dzień później natomiast srebro. -Bardziej cieszę się z tego brązowego medalu wywalczonego indywidualnie, bo to było spełnienie moich marzeń - powiedziała Polka.