Pierwsze zmagania Polaków na MIO 2010

Trójka zawodników polskiej reprezentacji Klaudia Naziębło (pływanie), Konrad Raczyński (wioślarstwo)oraz Patryk Słowikowski (podnoszenie ciężarów) dostała się do finałowych rozgrywek Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich w Singapurze. Marcin Cieślak z czwartym czasem eliminacji awansował do półfinałów na 100 m stylem motylkowym.

Pierwsze starty zawodników Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich odbyły 15 sierpnia. Po raz pierwszy w historii uczestniczyła w nich trójka polskich zawodników. Najlepiej wypadła Klaudia Naziębło - z piątym wynikiem awansowała do finału wyścigu na 100 m st. grzbietowym, który możemy oglądać w poniedziałek o 19.42 czasu singapurskiego.

W tej samej konkurencji startował Mateusz Wysoczyński. W swoim półfinale był szósty, w klasyfikacji ogólnej zajął 10. miejsce i tym samym nie zakwalifikował się do wyścigu o medale. W wioślarstwie reprezentował Polskę Konrad Raczyński, który zajął czwarte miejsce w wyścigu repasażowym i we wtorek będzie walczył o awans do finału C.

Polska reprezentacja doczekała się również trzeciego finalisty - Patryka Słowikowskiego w podnoszeniu ciężarów w kategorii 62 kg.

Pływak Marcin Cieślak z czasem 54.64 uzyskał trzecie miejsce w swojej serii eliminacyjnej. Jak się później okazało, był to czwarty czas całych porannych eliminacji. Do najlepszego - Australijczyka Kennetha To, Cieślak stracił niecałe pół sekundy.

W poniedziałek dalsze zawody naszej ekipy w pływaniu, podnoszeniu ciężarów, gimnastyce sportowej, wioślarstwie, zapasach i szermierce oraz pierwsze wyjazdy poza wioskę olimpijską w ramach programu kulturalno - edukacyjnego.