NBA. "Szerszenie" w półfinale

Koszykarze Charlotte Hornets po raz trzeci pokonali Orlando Magic (tym razem 102:85) i awansowali do półfinału Konferencji Wschodniej.

Bohaterem wieczoru był Baron Davis, który po raz drugi z rzędu popisał się triple-double: zdobył 28 punktów, miał 11 zbiórek i 10 asyst. Odpowiedział w najlepszy z możliwych sposobów na przechwałki kolegi z zespołu Tracy'ego McGrady'ego, który w radiowym wywiadzie stwierdził, że to on jest na razie najlepszym koszykarzem dwumeczu i on więcej znaczy dla swojej drużyny. Obaj gracze walczą z kontuzjami, ale podczas gdy McGrady'emu przeszkadza to w utrzymaniu równej formy, Davis jest nie do powstrzymania. Ten ostatni zastępuje najskuteczniejszego w Hornets Jamala Mashburna, który nie grał w trzech ostatnich meczów z powodu anemii i niedoboru witaminy B-12.

Gospodarze prowadzili cały mecz. Rywale najbardziej zbliżyli się do nich na blisko cztery minuty przed końcem trzeciej kwarty (57:63), ale ich zapędy szybko pwstrzymał Davis. Dzięki jego pięciu punktom i trzem asystom "Szerszenie" znów znacznie powiększyły przewagę. Czoła stawić mu próbował grający z grymasem bólu na twarzy McGrady. Trafił 12 z 22 rzutów, zdobywając 35 punktów, ale partnerzy znacznie mu ustępowali i Orlando odpadło z rywalizacji.

Bardziej zaciętą walkę toczą Indiana Pacers i New Jersey. Po nocnym zwycięstwie tych pierwszych remisują 2:2 i o tym, kto zmierzy się z Charlotte w półfinale zadecyduje piąte spotkanie, w New Jersey. W Indianapolis o sukcesie gospodarzy przesądziła trzecia kwarta, w której trafiali z niemal każdej pozycji.