F1. Mercedes: Schumacher zostaje

Dyrektor Mercedesa do spraw sportów motorowych, Norbert Haug, kategorycznie zaprzeczył doniesieniom, jakoby team Mercedes F1 szukał zastępstwa dla Michaela Schumachera, najbardziej utytułowanego kierowcy prestiżowej formuły wyścigowej.

Rozczarowująca postawa Michaela Schumachera, siedmiokrotnego mistrza świata F1 oraz krytyczne wypowiedzi osób związanych z Formułą 1, wywołały falę spekulacji. Co raz częściej zaczęto mówić o tym, że popularny Schumi wróci na emeryturę.

Dyrektor Mercedesa do spraw sportów motorowych, Norbert Haug w odpowiedzi na krytyczne głosy w sprawie Schumachera, powiedział, że Niemiec nie zamierza kończyć kariery po raz drugi. Mercedes nie zamierza natomiast się go pozbywać. Tak jak i Nico Rosberga.

Według Hauga Schumacher zacznie wygrywać, jak tylko sztab inżynierów Mercedesa ulepszy jego bolid. Skomentował też nie najlepszą postawę siedmiokrotnego mistrza F1: - Michael jak do tej pory zdobył dwa razy czwarte miejsce. Pozornie to nie wiele jak na niego no i standardy Mercedesa. Ale jeśli spojrzeć na ten wynik, biorąc pod uwagę możliwości, jakie mieliśmy w tamtych wyścigach, to jest to naprawdę coś. - skwitował.

Dodał również, że Schumacher, żywa legenda F1, nie powinna wstydzić się faktu, że do drugiego kierowcy Mercedesa, dużo młodszego Nico Rosberga w klasyfikacji generalnej brakuje mu aż 54. punktów: - Nico jest jednym z najlepszych kierowców w stawce. Kto wie, może kiedyś będzie najlepszy.

Na koniec powiedział: - w Mercedesie dobrze wiemy jak wygrywać, wygrywaliśmy już niejednokrotnie i wygrywać będziemy znowu.

Powrót Villeneuva?

Więcej o: