MŚ 2010. Opublikowano kontrowersyjny "Capello Index"

W internecie opublikowano kontrowersyjny 'Capello Index' - ranking oceniający występy wszystkich piłkarzy, którzy wzięli udział w mundialu w RPA. Selekcjoner reprezentacji Anglii Fabio Capello, który firmował projekt swoim nazwiskiem, teraz zażądał jego usunięcia.

Włoski trener razem ze swoim wspólnikiem Chicco Merighim specjalnie na mistrzostwa świata zamierzali uruchomić portal o nazwie "Capello Index". Selekcjoner miał na nim analizować i oceniać grę swoich piłkarzy. Spostrzeżenia Capello miały pojawiać się w internecie tuż po zakończeniu meczów w RPA. Ostateczne angielska federacja ogłosiła, że uruchomienie "Capello Index" nastąpi najwcześniej po mistrzostwach świata.

Najlepszy Diego Forlan

Opublikowany ranking został opracowany przez Bocconi School of Management a Capello był jego ekspertem technicznym. Ranking jest określany przez twórców jako system analiz statystycznych pozwalających na uniwersalną i kompletną ocenę zawodników.

Najwyższą notę na mundialu uzyskał Urugwajczyk Diego Forlan - 65.77. Wyprzedził on dwóch Niemców: Miroslava Klose (65.39), i Thomasa Mullera (65.36). Spośród zawodników Capello najwyższą notę uzyskał Jermain Defoe - 62.47, a najniższą Robert Green - 51.67.

Jak poinformowała rzeczniczka brytyjskiej federacji, włoski trener powiedział, że nie widział rankingu i żąda jego usunięcia z internetu.

Wszystko o Anglii podczas mundialu ?

Więcej o: