F1. Sebastien Buemi w kręgu zainteresowań Red Bulla i Renault. Pojedzie z Kubicą?

21-letni Szwajcar Sebastien Buemi coraz lepiej radzi sobie w Formule 1. Kierowca Toro Rosso wciąż nie ma podpisanego kontraktu na kolejne sezony. Niewykluczone, że będzie jeździł w jednym z czołowych zespołów. Wśród zainteresowanych Buemim wymienia się Red Bulla i Renault.

Red Bull ma już skład na przyszły sezon - w jego barwach mają nadal jeździć Sebastian Vettel i Mark Webber. Konflikt Australijczyka z szefami zespołu wzbudził jednak pewne wątpliwości co do przyszłości tego układu. Czy w 2012 roku Webbera zastąpi Buemi?

- Jego występ w Montrealu był perfekcyjny - komentuje konsultant Red Bulla Helmut Marko. - Jeśli jego forma się utrzyma, możemy się zastanowić nad umieszczeniem go w Red Bullu w sezonie 2012 - dodał.

O ile wcześniej Buemi nie podpisze kontraktu z Renault, które nie jest w pełni zadowolone z Rosjanina Witalija Pietrowa. - Sebastien jest na liście naszych potencjalnych kierowców w 2011 roku - przyznał szef zespołu Eric Boullier. - Ma nawet na niej swoje specjalne miejsce, bo znam go bardzo dobrze i prywatnie bardzo go lubię - dodał.

Sprawdź tegoroczne wyniki Sebastiena Buemiego ?

Więcej o: