RPA 2010. Włoskie media: Ośmiornica Paul to nasz Paolo!

Verena Bartsch przyznała w niedzielnym wydaniu "Bilda", że ośmiornica Paul, która wytypowała bezbłędnie wyniki ośmiu spotkań mundialu, została schwytana u wybrzeży Elby, niedaleko Toskanii. Fakt ten od razu podchwyciły włoskie media. -Ta ośmiornica nazywa się Paolo - ogłosił "Tuttosport", podczas gdy poważny dziennik " La Repubblica" obwołał głowonoga jedyną włoską gwiazdą mundialu.

Zobacz jak typuje Paul na Z Czuba.tv ?

Zwycięstwo Hiszpanów z Holandią w finale MŚ było ósmym poprawnie wytypowanym  przez ośmiornicę o imieniu Paul rezultatem meczu na mundialu w RPA. Początkowo mieszkaniec akwarium w Oberhausen typował jedynie wyniki Niemców, ale jego skuteczność zwróciła uwagę całego świata, i w rezultacie wytypował także rozstrzygnięcie najważniejszego spotkania.

Jeżeli przyjmiemy, że prawdopodobieństwo poprawnego wytypowania zwycięzcy w każdym meczu wynosiło 50 procent, szansa na to, że Paul nie pomyli się w kolejnych ośmiu meczach wynosiła 1 do 256. W rezultacie prawdopodobieństwo jest jeszcze mniejsze, gdyż w meczach grupowych mógł paść remis.

Paul jest Włochem. To Paolo?

Verena Bartsch, która opiekuje się ośmiornicą w Oberhausen, powiedziała w rozmowie z "Bildem", że Paul pochodzi w Włoch. Został złapany w kwietniu u wybrzeży Elby, niedaleko Toskanii, kiedy miał około czterech tygodni. Wcześniej mówiło się, że Paul ma dwa i pół roku i do Niemiec przybył z Weymouth w Anglii.

Tematem zainteresowały się włoskie media, których drużyna odpadła po fazie grupowej. - Imię ośmiornicy to Paolo - obwieścił " Tuttosport". " Il Corriere della Sera" pisze o małej dozie satysfakcji dla Włochów na koniec turnieju, zaznaczając, że dała ona kibicom z Italii jedynie odrobinę radości. - Na swój sposób, Włosi także mają gwiazdę mundialu - komentuje "La Repubblica".

Czy Paul dożyje Euro 2012?

Teraz wszyscy zastanawiają się, ile lat ma w rzeczywistości Paul/Paolo. Ośmiornica jego rasy nie żyje dłużej niż trzy lata. Oznacza to, że jeżeli angielska wersja jego pochodzenie jest prawdziwa, to mundial w RPA będzie ostatnim turniejem głowonoga. Jeżeli jednak Paul nie ma nawet roku, jak twierdzi Bartsch, to ma spore szanse na typowanie w czasie Euro 2012.

Niemcy chcą usmażyć ośmiornicę Paula ?

Więcej o:
Copyright © Agora SA