MŚ 2010. Hiszpańskie media: Marzenia stały się rzeczywistością!

Hiszpańskie media świętują razem z piłkarzami mistrzostwo świata wywalczone w RPA po dramatycznym finale z Holandią. - Marzenia stały się rzeczywistością - obwieściła na stronie internetowej gazeta El Pais.

Hiszpanie pokonali Holandię 1:0 dzięki bramce Andresa Iniesty w 118. minucie meczu. Tym samym spełnili marzenia kibiców i dziennikarzy, którzy czekali na historyczny Puchar Świata. Wcześniej Hiszpanie ani razu nie stawali na podium mistrzostw świata, nie dziwi zatem wielka radość mediów, które obwieszczają krótko - "Hiszpanie Mistrzami Świata!!!".

- Hiszpania jest na Księżycu! Marzenia stały się rzeczywistością - pisze gazeta El Pais. - To historyczny dzień! Wygraliśmy pierwszy Puchar świata w historii. Na trzy minuty przed końcem meczu Iniesta uczynił nasze marzenia faktem! - emocjonują się dziennikarze.

- Hiszpania, Hiszpania, Hiszpania! - krzyczy w euforii dziennik El Mundo. - Ten tytuł zdobyła jedna z najlepszych drużyn w historii mundialu - dodaje.

- Iniesta wprowadził nas do nieba! - poetycko opisuje mecz Marca. - Cierpieliśmy, ale było warto. Trafiliśmy do panteonu najlepszych drużyn na świecie - piszą dziennikarze i dodają, że Hiszpania wygrała nawet mimo kiepskiego sędziowania Howarda Webba: - Nie sankcjonował, jak powinien, twardej gry Holendrów. Przebaczył im dwie czerwone kartki. Van Bommel powinien być wyrzucony z boiska, De Jong wykorzystał pasywność Webba.

- Zasłużyliśmy! - grzmi dziennk AS. - Zasłużyliśmy na zwycięstwo przeciwko Holendrom, którzy przez cały mecz nie przestawali nas naciskać.

- To historyczny dzień hiszpańskiego sportu - podsumowuje El Pais.

Więcej o Hiszpanii na MŚ ?

Więcej o: