MŚ 2010. Holenderska prasa. Czy mamy szanse? To tak jak zapytać, czy tulipany są ładne

Przed niedzielnym finałowym meczem mundialu, w którym Holandia zmierzy się z Hiszpanią, prasa "pomarańczowych" nie ma złudzeń, że ich ulubieńcy mają ogromne szanse na zwycięstwo. Dziennik de Volkskrant cytuje słowa Jeu Sprengersa, byłego prezesa holenderskiego związku piłki nożnej, który powiedział: "Oczywiście, pytać czy mamy szanse, to tak jak zapytać czy tulipany są ładne". Relacja z meczu finałowego w niedzielę od godziny 20:30 w Sport.pl. Zapraszamy do śledzenia relacji.

de Volkskrant

Dziennik de Volkskrant napisał: "Czy nasz udział w finale to czysty przypadek ? Oczywiście, że nie. W RPA wielu miejscowych, kiedy prosi się ich o przysługę mówi : everything in Africa (wszystko w Afryce). Dziś jest ten dzień, w Afryce bierzemy wszystko, wygrywamy z Hiszpanią na stadionie w Johannesburgu, gdzie nawet krzesełka są pomarańczowe."

De Telegraaf

Na łamach De Telegraaf dziennikarze zastanawiają się jaką taktykę na mecz z Hiszpanami przyjmie trener Holendrów Bert van Marwijk: "Trener wydaje się nie zmieniać taktyki i ustawić zespół tak samo jak w meczu półfinałowym z Urugwajem. Wyjątkiem są dwie zmiany. Do składu wyjściowego powrócą Nigel de Jong i Gregory van der Viel." Żurnaliści tej gazety zwracają też uwagę na pojedynek o tytuł najlepszego strzelca mundialu, który rozegra się między Villą i Sneijderem.

Algemeen Dagblad

W internetowym wydaniu Algemeen Dagblad pojawił się artykuł sylwetka Dirka Kuyta: " Tak silny, szybki i zdrowy Kuyt nie czuł się nigdy wcześniej." Sam piłkarz w rozmowie z dziennikarzem mówi, że jest w bardzo dobrej formie, a mecz z Hiszpanią to jego siedemdziesiąty spotkanie w reprezentacji. Holender ma nadzieję na zwycięstwo.

Sport.pl z kopani złota o tym, kto w RPA zdobędzie złoty Puchar Świata

 

Niemiecka prasa o III miejscu podopiecznych Loewa

Więcej o: