MŚ 2010. Niemiecka prasa: Gratulacje, ale na Euro musi być złoto

Niemiecka prasa cieszy się z sobotniego zwycięstwa nad Urugwajem, dzięki któremu niemieccy piłkarze są trzecią drużyną globu. Najwięcej pochwał spływa na młodego Thomasa Muellera i Sami Khedirę. Dziennikarze zauważają jednak, że piękna gra musi w końcu przełożyć się na wyniki. Na Euro 2012 Niemcy nie mogą pozwolić sobie na przegranie złota.

Zwycięstwo przez długi czas było daleko, ale w końcu nastąpił happy end. Dzięki chłopaki - komentuje mecz o trzecie miejsce Bild. Świat może nam zazdrościć ofensywnego futbolu, który w RPA był naszą wizytówką. Oczekiwania były większe, ale jednak mamy trzeci zespół świata - podsumowuje mistrzostwa niemiecka gazeta.

Bild: Na Euro musi być złoto

Gazeta podkreśla, że reprezentacja Loewa nie ma problemów z grą ofensywną. Dziennikarze najbardziej cieszą się z błysku nowej gwiazdy reprezentacji Niemiec - Thomasa Muellera, który w RPA zdobył 5 bramek. "Jego wartość jest wielka, każdy widział jak brakowało go nam w półfinale" - rozpływają się nad napastnikiem Bayernu dziennikarze. Łukasz Podolski, który nie wystąpił w sobotnim meczu, będzie musiał być jeszcze lepszy jeśli nadal chce mieć zaufanie Loewa.

Selekcjoner w kilka tygodni stworzył zespół przyszłości, który ma zawojować Europę na turnieju w Polsce i Ukrainie. Nie chcemy tylko pięknie grać, chcemy się cieszyć po ostatnim meczu - kończy Bild.

Kicker: Khedira dał medal

"Mundial dla nas kończy się na trzecim miejscu. Po szybkiej wymianie ciosów z Urugwajem, zwycięstwo zapewnił nam Khedira, w dobrym momencie dostawiając głowę i zdobywając gola" - relacjonuje Kicker. Gazeta podkreśla, że cel udało się osiągnąć bez kilku podstawowych graczy. Rezerwowi w sobotnim spotkaniu jednak spełnili swoje zadanie. Zwycięstwo zapewnił Khedira, jednak blisko wyrównania w doliczonym czasie gry był Diego Forlan. Wszystko jednak skończyło się dobrze i niemieccy piłkarze mogli przywdziać brązowe medale.

Allgemeine Zeitung: Mueller najlepszym młodym graczem

- Ostatkiem sił, Niemcy po deszczowym meczu w Port Elizabeth zdobyli brąz mistrzostw świata. Sami Khedira zdobył swoją pierwszą bramkę w kadrze, dając zwycięstwo w deszczowym meczu z Urugwajem - relacjonuje Allgemeine Zeitung. Teraz powstaje pytanie, czy to był ostatni mecz Loewa jako trenera kadry. Czy będzie trenerem przez następne dwa lata i poprowadzi nas także na Euro 2012? - pyta gazeta.

Dziennikarze zauważają również, że Thomas Mueller otwierając konto bramkowe w meczu z Urugwajem zapewnił sobie tytuł dla najlepszego młodego piłkarza turnieju.

W finale mistrzostw świata zmierzą się w niedzielę Holandia z Hiszpanią. Relacja na żywo na zczuba i Sport.pl o 20.30.

Holendrzy wrócą do kraju w eskorcie F16 ?

Więcej o: