MŚ 2010. Niemcy: Trzecie miejsce to sukces

Niemieccy piłkarze zgodnie przyznają po zwycięskim meczu z Urugwajem, że trzecie miejsce na mundialu to wielki sukces ich reprezentacji. Możemy być dumni z tego medalu - powiedział Łukasz Podolski.

Podolski w meczu o trzecie nie miał okazji zdobyć swojej trzeciej bramki. Po spotkaniu był jednak bardzo zadowolony z wyniku kolegów.

- Trzecie miejsce to olbrzymi sukces - powiedział Podolski reporterom po meczu. Możemy być z niego dumni. Mamy nadzieję, że Joachim Loew będzie mógł go nieść na swoich barkach.

- Jestem bardzo dumny. To wspaniałe, że potrafiliśmy udanie zakończyć ten turniej. Nie wiem jak dziękować naszym fanom. To największa motywacja grać dla nich - wtórował mu Philipp Lahm.

W podobnym nastroju byli Thomas Mueller i Marcell Jansen. Obaj zdobyli bramki w meczu z Urugwajem. Mueller zrównał się w klasyfikacji najlepszych strzelców z Sneijderem i Villą.

- Potwierdziliśmy nasze morale. Pokazaliśmy dobrą grę i nie czujemy się zawiedzeni - powiedział Jansen. - To było bardzo ważne, żeby dziś wygrać. Chcieliśmy pozostawić dobre wrażenie, udało się - dodał Mueller.

Niemieccy piłkarze w niedzielę wracają do kraju. Finału mistrzostw świata nie będzie im jednak dane zobaczyć, gdyż będą wtedy w powietrzu.

Wrażenia naszych specjalnych wysłanników do RPA - znajdziesz na blogach Rafała Steca i Michała Pola

Więcej o: