MŚ 2010. Del Bosque: Jesteśmy świadomi odpowiedzialności

- Euforia po awansie do finału opadła już następnego dnia. Myślę, że jesteśmy świadomi odpowiedzialności jaka na nas ciąży. Chcemy zakończyć ten mundial w dobrym stylu - zapowiedział przed finałowym spotkaniem z Holandią selekcjoner ekipy ?La Roja? - Vincente del Bosque. Hiszpan zapowiedział, że nie dokona w składzie żadnych zmian. Relacja ze spotkania w niedziele w Sport.pl od godziny 20.30.

O tym, że naprzeciw siebie staną obecnie najlepsze reprezentacje na świecie nie świadczy jedynie fakt, że obie ekipy konsekwentnie pokonują na turnieju kolejnych rywali. Hiszpanie wygrali 30 spośród swoich ostatnich 32 pojedynków. Świetny bilans mają również ich rywale, którzy pozostają niepokonani od 25 spotkań.

- Jesteśmy optymistami i wierzymy w nasze możliwości. Mamy jednak świadomość klasy, jaką prezentują Holendrzy - powiedział Hiszpan. - To będzie wyrównany finał, na który obie drużyny w pełni zasłużyły. Mamy dobrych zawodników, ale to samo można powiedzieć o Holandii. Tak samo jak my mają w swoich szeregach piłkarzy świetnych technicznie i niezwykle kreatywnych. Ten mecz będzie wspaniała propagandą piłki nożnej - przyznał del Bosque.

Po wpadce na inaugurację turnieju, jaką była porażka mistrzów Europy w meczu ze Szwajcarią, Hiszpanie wygrali dwa mecze w grupie. Po zajęciu pierwszego miejsca w drodze do finału pokonywali kolejno Portugalię, Paragwaj i Niemcy. Del Bosque jest zadowolony szczególnie z meczu w 1/8 i z półfinału.

- To były spotkania, które pomogą nam w finale. Mecz z Portugalią i Niemcami pokazał, że świetnie współpracujemy w obronie i potrafimy kreować grę. Powinniśmy się na tym skupić w meczu finałowym i starać się jeszcze coś poprawić. Zagraliśmy niemal kompletny mecz - mówił hiszpański trener.

Del Bosque zapowiedział, że nie zmieni składu w porównaniu z pojedynkiem z Niemcami. Można się więc spodziewać, że po raz kolejny mecz na ławce rezerwowych rozpocznie Fernando Torres, a na boisku od pierwszej minuty pojawi się Pedro.

Beenhakker: Hiszpanie są lepsi od Holendrów ?

Więcej o: