RPA 2010. Puyol o swoim golu: To bramka 'made in Barcelona'

Carles Puyol uważa, że zwycięska bramka w półfinałowym meczu z Niemcami to owoc schematów trenowanych na treningu FC Barcelona. - Wspomnieliśmy o tym trenerowi del Bosque parę dni przed meczem - zdradził Puyol. - To prawda, że w Barcelonie grają tak samo, gdy ich rywale bronią strefą - potwierdził del Bosque.

Carles Puyol na mundialu w statystykach Sport.pl ?

W 73. minucie meczu rzut rożny wykonywał pomocnik Barcy Xavi. Carles Puyol ustawił się zdala od przepychających się w polu bramkowym zawodników, po czym dynamicznie wbiegł w pole karne, wyskoczył i uderzył piłkę głową, dając prowadzenie Hiszpanom. Jak się okazało, była to jedyna bramka w tym meczu.

- To zagranie które ćwiczymy w Barcelonie - powiedział Puyol w rozmowie z dziennikiem "As". Podobną bramkę Puyol zdobył w wygranym 6:2 meczu z Realem Madryt na Santiago Bernabeu w sezonie 2008/09. - Wspomnieliśmy o nim trenerowi del Bosque parę dni przed meczem, kiedy powiedział nam, że Niemcy będą kryli strefą. Odpowiedziałem mu, że taki wariant może się sprawdzić - opowiadał 32-letni obrońca. - W przerwie powiedziałem Xaviemu, żeby zagrał w ten rejon boiska, on zrobił to świetnie i wszystko wyszło perfekcyjnie - zdradził szczęśliwy Puyol.

Relację Puyola potwierdził trener Vincente del Bosque, który napisał w czasie czatu na stronie "El Pais", że jego zawodnicy ćwiczyli różne warianty rozegrania rzutów rożnych. - To prawda, że w Barcelonie grają tak samo, gdy ich rywale bronią strefą. Rozmawialiśmy o tym z Carlesem - napisał del Bosque.

Bramka zdobyta w meczu z Niemcami do dopiero trzeci gol obrońcy w 89. reprezentacyjnym występie.

Trwa mundial! Śledź newsy o MŚ 2010 na Facebooku ?

Więcej o: