Formuła 1. Frank Williams rezygnuje

68-letni Frank Williams zrezygnował w czwartek z funkcji prezesa swojego zespołu Formuły 1. Jego następcą będzie Adam Parr. - To absolutnie nie jest moje zawiadomienie o zbliżającej się emeryturze - zaznaczył Williams.

Frank Williams nie będzie już prezesem zespołu, ale pozostanie jego większościowym właścicielem. - To absolutnie nie jest moje zawiadomienie o zbliżającej się emeryturze - zaznaczył Williams, który po wypadku odniesionym w 1986 roku porusza się na wózku. - Kocham Formułę 1, mam wciąż udziały w spółce i chodzę do pracy każdego dnia - dodał.

Williams zarządzał zespołem F1 od 1973 roku, czyli czasów kiedy mistrzem wśród kierowców był Jackie Stewart. Jego następcą będzie Adam Parr, który dołączył do zespołu w 2006 roku i był dotychczas dyrektorem generalnym. Jego miejsce przejmie z kolei Alex Burns.

- Nowa sytuacja mi odpowiada, bo bycie prezesem spółki nigdy nie było tym, co chciałem robić - zadeklarował Williams. Jego zespół ma na konie dziewięć tytułów dla najlepszego konstruktora, ale ostatni raz wywalczył go w 2004 roku.

Czy Kubica strzeli gola w GP Wielkiej Brytanii ?

Więcej o: