MŚ 2010. Blatter: Stadiony w RPA są lepsze niż w Europie

Prezydent FIFA Sepp Blatter bardzo chwali południowo-afrykańskie stadiony, na których rozgrywane są Mistrzostwa Świata. Szwajcar posunął się nawet do stwierdzenia, że są one lepsze niż te, jakie znajdują się w Europie. - Żaden kraj na tym kontynencie nie ma tylu dobrych stadionów na tak wysokim poziomie, jak ma to miejsce w RPA - powiedział Blatter.

- Stadiony w RPA są klejnotami z architektonicznego punktu widzenia. Są to naprawdę bardzo bardzo dobre obiekty. - powiedział szef FIFA. - Gdziekolwiek na trybunach usiądą kibice, to mają stamtąd kompletny widok boiska - dodał.

Blatter wyraził także opinię, że żaden pojedynczy kraj w Europie nie może się pochwalić tak wieloma dobrymi stadionami na tak wysokim poziomie, jak te które są w Republice Południowej Afryki.

Szwajcar wyraził także nadzieję, że były prezydent kraju Nelson Mandela będzie obecny na niedzielnym finale pomiędzy Hiszpanią, a Holandią. - Nie wiem, czy będzie mógł zostać na cały mecz. To byłby wspaniały moment dla niego, dla futbolu i dla Afryki - dodał Blatter.

Niemcy podczas finału będą lecieć samolotem ?

Więcej o: