RPA 2010. Niemiecka prasa przed meczem z Hiszpanią: "Weźmiemy was na rogi"

Niemieckie media rozpływają się w zachwytach nad trenerem i piłkarzami reprezentacji Niemiec. Gazety pewne są awansu piłkarzy Joachima Loewa do finału. "Czy ktoś ma jeszcze wątpliwości?" - pisze "Frankfurter Allgemeine Zeitung". Mecz Niemcy - Hiszpania na żywo w Sport.pl od 20:30.

Wszystko o wyjątkowym meczu Niemcy - Hiszpania ?

"Dziś weźmiemy was na rogi" - tytułuje swój tekst niemiecki "Bild". Zapowiedź meczu wzbogacona jest o ciekawą grafikę: byk przepasany niemieckimi barwami powala Davida Villę, najlepszego strzelca Hiszpanii.

Zdaniem gazety "Niemcy odeślą dziś hiszpańskie byki do domu". Po stronie Schweinsteigera i spółki stać zaś będzie nie tylko 80-milionowy naród, ale w zasadzie cały świat, który zakochał się w stylu gry jaki prezentują piłkarze Joachima Loewa. Dziennikarze wyliczają przy okazji, że w przypadku awansu byłby to ósmy finał mistrzostw świata, w którym zagraliby Niemcy. To absolutny rekord mundialu. - Nie wrócę do kraju z pustymi rękami - zapowiada bohater pogromców Anglii i Argentyny, Bastian Schweisteiger. - Jesteśmy lepsi niż w 2008 roku - odgraża się Hiszpanom Miroslav Klose.

"Kicker" przedstawia czytelnikom, jak ewoluowały przez ostatnie dwa lata zespoły Hiszpanii i Niemiec. Tym samym stara się udowodnić, że piłkarze Joachima Loewa są na jak najlepszej drodze do zrewanżowania się za finał Euro 2008.

Gazeta zaznacza, że trener reprezentacji Niemiec jest w znakomitej sytuacji, bo będzie miał do dyspozycji wszystkich zawodników poza Thomasem Mullerem, który pauzuje za kartki. Reszta piłkarzy jest gotowa do gry.

- Ostatnie dwa mecze udowodniły, że jesteśmy w stanie ogrywać zespoły lepsze od nas na papierze - uważa Schweinsteiger, który przed spotkaniem z Hiszpanią jest optymistą. - Widzę koncentrację i olbrzymią chęć zwycięstwa - wtóruje mu Loew.

11:0 dla Niemców

Dziennikarze "Stern" wyliczają punkty, w których Niemcy mają przewagę nad zespołem Vicente del Bosque. Według argumentów podanych w artykule, wynik to... 11:0 dla pogromców Argentyny.

Na korzyść piłkarzy Loewa przemawia m.in. fakt, że jeszcze nigdy nie przegrali z Hiszpanią na mistrzostwach świata. Niemiecka ekipa ma zyskać również na tym, że w środowym meczu będzie formalnym gospodarzem.

Według wyliczanki gazety, Hiszpanie stoją na straconej pozycji. Dziennikarze "Stern" sprawdzili, że w ostatnich 18 mundialach nie triumfowała drużyna, która przegrała swój pierwszy mecz na turnieju. W debiutanckim spotkaniu w RPA Hiszpanie ulegli Szwajcarii 0:1.

Na niekorzyść rywali Niemców wpływa również ostatnie typowanie ośmiornicy Paul z oceanarium w Oberhausen, która jako zwycięzcę wskazała... Hiszpanię. "Jak do tej pory zwierzak zawsze się mylił" - uzasadnia gazeta.

Jak wskazują wyniki sondy na internetowej stronie "Frankfurter Allgemeine Zeitung", czytelnicy są przekonani, że niemiecki zespół awansuje do finału. To nie wszystko. Ponad 67 procent z 13 tysięcy biorących udział w głosowaniu uznało, że Niemcy mają obecnie najlepszy zespół w historii. "Czy ktoś ma jeszcze wątpliwości, że piłkarze Joachima Loewa sięgną po mistrzowski tytuł?" - zastanawia się gazeta.

"Zapomnijcie o finale Euro 2008! Jesteśmy silni jak wy"

Niemcy - Hiszpania, czyli rewanż za finał Euro 2008 ?

Więcej o: