RPA 2010. Trudny wybór del Bosque. Torres czy Fabregas?

Przed półfinałowym meczem z Niemcami, trener Hiszpanii Vicente del Bosque ma olbrzymi ból głowy. Szkoleniowiec mistrzów Europy musi wybrać między Fernando Torresem a Ceskiem Fabregasem. Relacja na żywo z meczu Niemcy - Hiszpania od 20:30 w Sport.pl.

Sprawdź profil Fabregasa na Sport.pl ?

Fabregas , który doznał lekkiego urazu na jednym z treningów, jest już w pełni sił. Del Bosque zastanawia się, czy nie wystawić piłkarza Arsenalu w miejsce nieskutecznego do tej pory Torresa . 23-latek dał świetną zmianę w najbardziej dramatycznym momencie ćwierćfinałowego meczu z Paragwajem.

Hiszpania, w ciągu całego meczu, uderzała na bramkę Paragwaju piętnastokrotnie. Jedenaście strzałów, w tym cztery celne, podopieczni del Bosque oddali dopiero po wejściu na boisko Ceska Fabregasa w 56 minucie.

Za wystawieniem Torresa przemawia jednak fakt, że to właśnie ten piłkarz strzelił bramkę Niemcom, w wygranym przez Hiszpanię finale Euro 2008. - Mam nadzieję, że historia się powtórzy i znów wygramy z Niemcami. Jeśli strzelę bramkę, która da nam awans do finału, będzie to coś nieprawdopodobnego - mówi piłkarz Liverpoolu.

Czy Torres liczy na grę od pierwszej minuty? - Nikt nie może być pewny występu w pierwszej jedenastce - mówi. - Trzeba dać z siebie wszystko w walce o występ na boisku. Jeśli jednak trener zadecyduje inaczej, zadaniem rezerwowego jest wspieranie kolegów z ławki.

Półfinał mistrzostw świata jest dla Hiszpanii największym sukcesem na mundialu. Mistrzowie Europy nie zamierzają jednak na tym poprzestać. - Nie zadowala mnie półfinał. Chcę więcej - mówi Torres. - Półfinał jest dla nas oczywiście sukcesem, ale nie będziemy się teraz zatrzymywać. Zrobimy wszystko, żeby cały świat mówił o naszej drużynie przez kolejne dwa lata, a może nawet dłużej.

Hiszpanie o Niemcach: najgroźniejszy rywal ze wszystkich na mundialu

"Chcę rewanżu!" - mówi Lukas Podolski ?

Więcej o: