MŚ 2010. Forlan: Czuję pewien niesmak

Kapitan Urugwaju, Diego Forlan, powiedział dziennikarzom po meczu, że nie do końca jest zadowolony ze swojej postawy w półfinałowym spotkaniu z Holandią. Piłkarz Atletico Madryt tuż przed przerwą strzelił bramkę dającą remis. - Po meczu czuję pewien niesmak - stwierdził.

Na pomeczowej konferencji prasowej, Forlan powiedział, że porażka 2:3 w meczu z Holandią, to ogromny zawód.

- Prawdę mówiąc, po spotkaniu w Cape Town czuję pewien niesmak. Na tym mundialu zagraliśmy kilka dużo trudniejszych meczów i je wygraliśmy. - tak ocenił poziom spotkania kapitan południowoamerykańskiej drużyny. - Czuję się beznadziejnie. Przez zmęczenie, nie byłem w stanie zagrać najlepiej jak potrafię. Gdybym jednak miał ocenić grę całej drużyny, to uważam ją za bardzo dobrą. Co prawda zdobycie drugiej bramki kosztowało nas wiele wysiłku i czasu. Dwie bramki w 4 minuty dla Holandii ustawiły spotkanie - stwierdził Diego Forlan.

Na koniec piłkarz Urugwaju odniósł się do meczu o trzecie miejsce: - Na razie jestem zmęczony. Porażka okropnie boli, ale wierzę, że do spotkania o brąz, zdążymy się pozbierać, wszak zostało do niego jeszcze kilka dni. Mimo wszystko jesteśmy z siebie dumni. Awans do półfinału to ogromny sukces. - tymi słowy zakończył swa wypowiedź Forlan

Urugwaj - Holandia 2:3. Bramki z meczu

Najpiękniejszy gol mundialu ?

Więcej o: