F1. Renault: Na Silverstone będziemy nieco szybsi niż rok temu

Przed teamami Formuły 1 wiele pracy w tym tygodniu. Muszą przygotować kierowców do wyścigu na przebudowanym, wydłużonym o 745 metrów torze Silverstone. - Mapę nowego toru dostaliśmy już trzy miesiące temu. Od tego czasu na wirtualnym modelu określamy optymalne ustawienia bolidu - twierdzi jeden z głównych inżynierów Renault Nick Chester.

Sport.pl na Facebooku! Sprawdź nas ?

Szef inżynierów Renault Alain Permaine przyznaje, że nie wszystko da się przewidzieć. - Bolidy tak się zmieniły, że trudno porównywać np. siłę docisku bolidu z tą zeszłoroczną. Ale w pozostałych ustawieniach nie przewidujemy dużych zmian. Średnia prędkość naszego bolidu wyniesie 230 km/h, w zeszłym roku było to 227 km/h. Procent okrążenia przejechanego na najwyższym biegu wyniesie 70 procent, w porównaniu do 69 procent w zeszłym roku.

Jak przyznali inżynierowie Renault, komputerowe modele to niezbędny element pracy w teamie, bo dają im informacje decydujące przy wyborze ustawień. Im dokładniejsze, tym łatwiejszą pracę mają kierowcy podczas treningów. Ale jak przyznali to właśnie oni wykonają główną pracę, gdy w piątek wyjadą na tor.

Renault: McLaren i Ferrari ? sa w naszym zasięgu

Więcej o: