MŚ 2010. Ośmiornica - jasnowidz typuje porażkę Niemców z Hiszpanią

Ośmiornica Paul z oceanarium w Oberhausen z dnia na dzień mundialu w RPA staje się hitem międzynarodowych mediów. Słynie - i to coraz bardziej - z tego, że przewiduje prawidłowo wyniki niemieckich piłkarzy. We wtorek niemieccy kibice znaleźli się - według nieźle bawiącej się z całej sprawy agencji Reutera - w ?stanie szoku?, bo ośmiornica zapowiada porażkę ich kadry w półfinale z Hiszpanią.

Zobacz przepowiednię ośmiornicy na Z Czuba.tv ?

 

Mało jest piłkarzy, którzy przy okazji mundialu zrobili większą światową karierę niż ośmiornica Paul z Oberhausen. W dni pozbawione wielkich wydarzeń w RPA, przepowiednie ośmiornicy coraz częściej trafiają na czołówki międzynarodowych mundialowych serwisów szukających lekkich newsów.

Ośmiornica Paul podczas mundialu w RPA nie pomyliła się ani razu. Przepowiadała zwycięstwa Niemców z Anglią i Argentyną, a jej przepowiednie powtarzały światowe agencje i coraz lepiej bawiący się całą historią dziennikarze. We wtorek ośmiornica wybrała przegraną Niemców w półfinałowym starciu z Hiszpanią. Reuters - z lekkim przymrużeniem oka - pisze o "szoku w Niemczech". Niemieccy kibice, którzy nigdy przecież nie uchodzili za przesądnych, zaczynają dramatyzować. Na pocieszenie przytaczają fakt, że jedyna pomyłka Paula miała miejsce na Euro 2008, kiedy Niemcy grali z Hiszpanią w finale. Wtedy obstawił porażkę piłkarzy z Półwyspu Iberyjskiego.

Na dnie specjalnego akwarium znajdują się dwa otwarte, przezroczyste pudełka. Każde z nich oznaczone jest flagą kraju, który gra w danym meczu. W pudełkach znajdują się też małże. Ośmiornica zawsze zabiera tylko jedną - tę, która należy do zwycięskiej drużyny.

Na "typowanie" rezultatu środowego półfinału przybyli zaciekawieni przedstawiciele mediów. Ośmiornica najpierw długo dotykała pudełka reprezentacji Niemiec, by nagle skierować się do pudełka hiszpańskiego i zabrać z niego muszlę. Zapadła cisza.

Ośmiornice są uważane za najbardziej inteligentne bezkręgowce. - To bardzo zły znak - denerwuje się "Bild". - Wszyscy byliśmy w szoku - relacjonuje Tanja Munzig, która opiekuje się tajemniczym stworzeniem na co dzień w Oberhausen. - Może chce dać Hiszpanom poczucie fałszywego komfortu? - zastanawia się.

Wcześniej Paul - jak ochrzczono ośmiornicę - przewidział porażkę Niemców w spotkaniu z Serbią w fazie grupowej, której spodziewało się niewielu ekspertów. Poprawnie wytypował też zwycięstwo piłkarzy Joachima Loewa z Australią, Ghaną, Anglią i Argentyną.

Czy Paul znów będzie miał rację? Jedyny błąd popełnił w 2008 roku, gdy obstawiał wygraną Niemców w finale mistrzostw Europy... z Hiszpanią.

Gdy Joachim Loew usłyszał o wyroku ośmiornicy przypomniał sobie o niebieskim swetrze, który ma dać Niemcom zwycięstwo. - Założyłem go dwa razy - z Anglią i Argentyną. W obu meczach zdobyliśmy cztery bramki. Chyba założę ten sweter na spotkanie z Hiszpanami. Jeszcze go nie prałem - śmiał się.

Mecz Niemcy - Hiszpania w środę, 7 lipca o 20.30 na żywo w Sport.pl.

Francja szuka piłkarzy oddanych reprezentacji ?

Więcej o:
Copyright © Agora SA