Renault: Możemy rywalizować z McLarenem i Ferrari

Główny inżynier teamu Roberta Kubicy przyznaje, że zespół stawia sobie wyższe cele niż tylko dogonić Mercedesa. - Przed nami daleka droga by złapać kontakt z Red Bullem, ale jesteśmy tuż za plecami Ferrari i McLarena - powiedział Alain Permaine.

Sport.pl na Facebooku! Sprawdź nas ?

Wyprzedzenie Mercedesa było do tej pory głównym celem Renault. ale w niedawnym GP Europy w Walencji francuski team zdobył 9 punktów więcej niż zespół Schumachera i Rosberga.

Choć Renault jest wciąż piąte w klasyfikacji konstruktorów Permaine stawia swojemu teamowi poważny cel. - Poradziliśmy sobie z Mercedesem i jesteśmy teraz czwartym, jeśli chodzi o prędkość, zespołem w stawce. Przed nami daleka droga by złapać kontakt z Red Bullem, ale jesteśmy tuż za plecami Ferrari i McLarena. Jeżeli nasz bolid będzie ulepszany w takim tempie jak dotychczas, dogonimy ich lada moment - powiedział.

Szef teamu Eric Boullier przyznał, że jest bardzo zadowolony z rozwoju technicznego bolidu, ale przed teamem stoi odpowiedź na pytanie, czy angażować się w jeszcze bardziej w poprawę osiągów tegorocznej maszyny, czy budować już nową, na kolejny sezon. - Gdy zaczynaliśmy, nasz bolid miał rozsądne osiągi, ale wiedzieliśmy, ze tylko ciężką pracą możemy je poprawić. I robimy to z wyścigu na wyścig. Mam nadzieję, że tak będzie do końca sezonu. Jeszcze nie jesteśmy tak szybcy, by zdobywać pole positions i wygrywać wyścigi, ale cały czas nad tym pracujemy. Musimy, bo teamy Formuły 1 niesamowicie ze sobą konkurują. Musimy jednak znaleźć równowagę między obecnym bolidem, a modelem na przyszły rok - powiedział szef teamu, w którym startuje Robert Kubica.

Witalij Pietrow: ? Muszę ciężko pracować

Więcej o: