MŚ 2010. Casillas: Najważniejszy mecz w historii

Bramkarz reprezentacji Hiszpanii Iker Casillas twierdzi, że środowa potyczka z Niemcami w półfinale mistrzostw świata w RPA jest dla Hiszpanów najważniejszym meczem w historii reprezentacji.

Na półfinał Hiszpania - Niemcy, który już w środę o 20:30, niecierpliwie czeka cały piłkarski świat. Czekają także sami piłkarze, a szczególnie Iker Casillas, kapitan reprezentacji Hiszpanii.

- Nie przyjechaliśmy tu po półfinał. Przyjechaliśmy po mistrzostwo. Dlatego teraz myślimy tylko o Niemcach, to nasz główny cel. Wiemy, że to najważniejszy mecz w historii hiszpańskiego futbolu, ważniejszy nawet niż finał Euro 2008 - mówi Casillas.

- Nie potrafię myśleć o niczym innym. Mamy swoje marzenia, ja też mam. Chcę wrócić do Madrytu w glorii zwycięzcy. Na przeszkodzie stoją nam teraz tylko Niemcy - dodał Hiszpan, po czym nie mógł się nachwalić rywali.

- To najlepsza drużyna na tych mistrzostwach. Jeśli strzelasz cztery bramki Anglii i Argentynie, to musisz mieć to coś. To młody zespół, w którym gra wielu zawodników dopiero co przeniesionych z kadry U-21. Ich wyśmienita forma to zasługa głównie trenera - zakończył bramkarz Realu Madryt.

Sprawdź profil Casillasa na MŚ ?

Więcej o: