MŚ 2010. Fizjolog kadry Brazylii: Kaka nie był w pełni formy, nie powinien był grać na mundialu

Fizjolog reprezentacji Brazylii Jose Luiz Runco wyjaśnił, że Kaka nie był w pełni dyspozycji fizycznej podczas mistrzostw świata. - Gdyby to nie był mundial, wycofano by go ze składu... - powiedział Brazylijczyk

Pomocnik Realu Madryt zawiódł nadzieje kibiców Brazylii podczas mundialu w RPA. Kaka nie potrafił zapobiec porażce swojej drużyny w ćwierćfinałowym meczu przeciwko Holandii.

Była gwiazda Milanu w ostatnim momencie wyleczył kontuzję - był gotów wystąpić na mistrzostwach świata. Mimo tego, fizjolog reprezentacji Brazylii Jose Luiz Runco uważa, że Kaka nie był w pełni formy i... w normalnych okolicznościach nie powinien był wystąpić na mistrzostwa świata. Jednak tłumaczenie dlaczego pomocnik Realu znalazł się w kadrze Dungi wydaje się być wręcz absurdalne.

Stec: Kto nie pomógł Kace? ?

- Może w innej sytuacji Kaka nie zagrałby na mundialu, ale on... bardzo chciał tam być. Tak naprawdę zagrał on na 85% swoich możliwości. W zasadzie powinien być odsunięty od gry na mundialu - zaskoczył brazylijskich dziennikarzy Runco.

Kaka zagrał w pierwszym meczu swojej drużyny przeciwko Korei Płn., w drugim spotkaniu obejrzał czerwoną kartkę. Gwiazdor rozegrał również oba mecze w fazie pucharowej, lecz w obu nie zaprezentował wybitnej formy.

Brazylia jak krokodyl. Brzydka, niemrawa, ale jak kłapnie...

Kontuzja Ballacka pomogła ekipie Niemiec? Schweinsteiger gwiazdą mundialu ?

Więcej o: