MŚ 2010. Pięciu kandydatów do zastąpienia Dungi

Brazylijska federacja piłkarska (CBF) sporządziła listę trenerów, którzy są kandydatami do objęcia posady selekcjonera reprezentacji pięciokrotnych mistrzów świata. Najwięcej szans na angaż ma Luiz Felipe Scolari, który jest faworytem prezydenta CBF.

W niedzielę federacja zwolniła trenera Carlosa Dungę, którego media wykreowały na głównego winowajcę słabego występu "Canarinhos" na mistrzostwach świata. Brazylijczycy przegrali z Holandią i po raz drugi z rzędu zakończyli swoją przygodę z mundialem już na ćwierćfinale.

Wśród trenerów znajdujących się na liście federacji znaleźć można nazwisko Luiz Felipe Scolari. Dla 61-letniego szkoleniowca byłby to powrót na trenerską ławkę reprezentacji. Wcześniej, w 2002 roku, doprowadził zespół z Ameryki Południowej do złotego medalu na turnieju w Korei i Japonii.

Według źródeł zbliżonych do brazylijskiej federacji jest on najpoważniejszym kandydatem, bo jej prezydent Ricardo Teixeira chciałby zatrudnić "doświadczonego szkoleniowca, który poradzi sobie z presją, która towarzyszyć będzie drużynie narodowej podczas kolejnego turnieju rozgrywanego właśnie w Brazylii".

Oprócz Scolariego do objęcia posady po Dundze przymierzani są trenerzy z ligi brazylijskiej: Mano Menezes z Corinthians, Mauricy Ramalho z Fluminese, Ricardo Gomes z Sao Paulo oraz były szkoleniowiec AC Milan i kolega Dungi ze "złotej druzyny" z USA w 1994 - Leonardo.

Gianluigi Buffon nie zagra do końca roku

Więcej o: