MŚ 2010. Buffon nie zagra do końca roku

Jak podała La Gazzetta dello Sport reprezentacyjny bramkarz Włoch przeszedł pomyślnie operację pleców, ale do gry zdolny będzie dopiero pod koniec roku.

Dopiero za kilka tygodni Buffon rozpocznie rehabilitację, po której będzie mógł wrócić do treningów. - Do rozpoczęcia rehabilitacji potrzeba jeszcze od sześciu do ośmiu tygodniu. Potem po trzech miesiącach zawodnik będzie zdolny do gry - poinformował Maurizio Fornanri, który operował piłkarza.

Buffon doznał kontuzji w pierwszym mundialowym spotkaniu Włochów. Turniej zakończył się dla niego już po pierwszej połowie meczu z Paragwajem. jego problemy z plecami rozpoczęły się długo wcześniej. Na początku 2008 roku z powodu tej samej kontuzji bramkarz był wyłączony z gry przez trzy tygodnie. Tym razem zdecydował się poddać operacji. - Zawsze na pierwszym miejscu stawiałem interes zespołu i ciągle przekładałem decyzję o zabiegu. Teraz musiałem w końcu pomysleć o sobie i rozwiązać ten problem raz na zawsze - cytuje piłkarza gazeta.

Po informacji lekarzy kibice Juventusu oraz reprezentacji odetchnęli z ulgą. Wcześniej mówiło się bowiem, że Buffon z powodu urazu może nawet zakończyć piłkarską karierę.

Torres: Gramy z najbardziej ekscytującym zespołem mundialu

Więcej o: