MŚ 2010. Casillas: Reina podpowiedział mi w którą stronę powinienem się rzucić

Bramkarz reprezentacji Hiszpanii Iker Casillas był niezwykle szczęśliwy po meczu z Paragwajem. Golkiper Realu Madryt w znaczący sposób przyczynił się do triumfu, zatrzymując strzał z rzutu karnego Oscara Cardozo. W wypowiedzi dla ?Marki? Casillas zdradził, że w udanej interwencji pomógł mu... Jose Reina

SPORT.PL na FACEBOOK-u - wejdź na nasz profil, zostań fanem. Komentuj, dyskutuj, radź! ?

W 57. minucie spotkania arbiter podyktował rzut karny po faulu Pique na Cardozo. Jedenastkę wykonywał sam poszkodowany, jednak Casillas wyczuł, w którą stronę będzie strzelał i spokojnie obronił.

- W obronie rzutu karnego pomógł mi Pepe Reina. Pamiętam, że mówił mi w którą stronę się rzucić - powiedział po meczu Casillas. Rezerwowy bramkarz Hiszpanii doskonale pamięta Oscara Cardozo w roli egzekutora rzutów karnych. W rozgrywkach Ligi Europejskiej Paragwajczyk dwukrotnie pokonał Reinę z jedenastu metrów, za każdym razem strzelając w prawy róg bramki.

 

- Pepe powiedział mi, że Cardozo będzie strzelał w swoją prawą stronę. Niezwykle dziękuje mu za pomoc.

Pytany o szansę Hiszpanii w konfrontacji z grającymi niezwykle skuteczny futbol Niemcami, gwiazda Hiszpanii odpowiada: - Jakość naszej gry jest bardzo wysoka, wiadomo było, że zajdziemy daleko. Ale musimy uważać na Niemców. To wielka drużyna i musimy mieć dla nich szacunek, nie możemy ich zlekceważyć.

Casillas uważa, że mecz z Paragwajem był przełomowy. - Przełamaliśmy pewną barierę psychologiczną. To zwycięstwo niezwykle nas podbudowało i pomoże nam w konfrontacji z Niemcami

Spotkanie Hiszpanii z Niemcami zostanie rozegrane w środę 7. lipca o godzinie 20:30.

Paragwaj - Hiszpania 0:1. Villa

Gol w końcówce - Villa znów bohaterem! ?

Więcej o: