MŚ 2010. Luis Suarez zagra w meczu o medal

Urugwajczyk Luis Suarez, który w ćwierćfinałowym spotkaniu z Ghaną zatrzymał zmierzającą do bramki piłkę ręką, za co został ukarany czerwoną kartką, został zawieszony przez komitet dyscyplinarny FIFA tylko na jeden mecz. Oznacza to, że Suarez będzie mógł zagrać w meczu o medal.

W 120. minucie meczu, po rzucie rożnym dla Ghany doszło do zamieszania w polu karnym Urugwaju. Najpierw piłkę z linii bramkowej wybił obrońca, ale trafiła ona do Dominica Adiyiaha. Ten uderzył głową. Piłka nieuchronnie zmierzała do bramki, ale tuż przed linią Suarez wybił ją ręką chroniąc swój zespół przed utrata bramki. Został ukarany czerwoną kartką, a Ghana dostała rzut karny, którego nie wykorzystał Asamoah Gyan.

W serii rzutów karnych lepsza okazała się reprezentacja Urugwaju i to ona zagra w półfinale z Holandią. Zaś bohater Urugwaju - Luis Suarez - także wystąpi jeszcze na mundialu. FIFA zawiesiła go bowiem tylko na jeden mecz, a więc właśnie na potyczkę z Holandią. W finale (11 lipca), jeśli Urugwaj wygra, bądź w meczu o trzecie miejsce (10 lipca) - w przypadku porażki z Holandią, napastnik będzie mógł wystąpić.

FIFA w oficjalnym oświadczeniu wyjaśniła przyczynę zawieszenia tylko na jeden mecz: uniemożliwienie drużynie przeciwnej w nieprzepisowy sposób zdobycia bramki w klarownej sytuacji karane jest jednym meczem zawieszenia.

Suarez, dzięki swojej interwencji, stał się w Urugwaju bohaterem narodowym. To była najlepsza interwencja mundialu - wychwalają go rodacy.

Więcej o Suarezie na MŚ 2010 ?

Więcej o: