RPA 2010. Niemieckie media: Jesteście niemieckimi bogami!

Wielka euforia zapanowała w niemieckich mediach po rozbiciu 4:0 Argentyny i awansie do półfinału. "Jesteście niemieckimi bogami! - napisał tabloid "Bild".

Argentyna - Niemcy 0:4 - strona meczu ?

"Nie było czarodziejskiej piłki Messiego i spółki. Tango na Green Point Stadium w Kapsztadzie tańczyła tylko niemiecka jedenastka. Argentyński trener Diego Maradona, ten od "ręki Boga", dziś był niczym bez rąk. Nie to co nasz Jogi Loew. Chłopaki! Jesteście niemieckimi bogami!" - pisze rozentuzjazmowany "Bild".

Największy niemiecki dziennik "Die Welt" pisze o cudownej podróży po czwartą gwiazdkę, która będzie symbolizować czwarte mistrzostwo świata. "Młode wilki Joachima Loewa przybliżają nas do pierwszego tytułu od 20 lat" - czytamy na stronie internetowej dziennika.

"Niemcy zjednoczyli czarodziejską krainę" - to tytuł z Sueddeutsche Zeitung. "Nikt tak nie cierpi jak Maradona, ale tym razem ma do tego dobry powód. Jego zespół nie został pokonany, ale wręcz rozbrojony przez niemiecką drużynę" - pisze gazeta.

"Niemiecki pociąg zwycięstwa w półfinale" - czytamy na stronie portalu Sport1.de. "Niemiecki odrzutowiec nie ma żadnych ograniczeń" - pisze Sport1.de w relacji, a telewizja RTL cieszy się, że "letnia bajka ciągle trwa".

"Frankfurter Allgemeine Zeitung" zauważa, że w półfinale Niemcy będą musieli sobie poradzić bez swojej gwiazdy - Thomasa Muellera, ale zaznacza, że kadra Loewa ma także inne atuty. "Z pewnością siebie wyniesioną z meczu z Anglią oraz dyscypliną taktyczną zdominowali Niemcy wychwalany pod niebiosa gwiazdozbiór Maradony. Kolektywnie zatrzymali nawet kręcącego obroną Messiego" - pisze dziennik.

Dogonił Muellera, ściga Ronaldo. Klose ma już 14. goli w historii MŚ ?

Więcej o: