RPA 2010. Mniej obcokrajowców w lidze włoskiej

Włoska federacja piłkarska wprowadziła przepis, na mocy którego klub Serie A w nadchodzącym sezonie będą mogły sprowadzić tylko po jednym graczu spoza Unii Europejskiej. Ograniczenie wprowadzono po tym, jak broniący tytułu Włosi odpadli z mundialu w RPA już po fazie grupowej.

Wszystko o Włochach na mundialu ?

Według wcześniejszych przepisów, każdy klub Serie A mógł sprowadzić dwóch zawodników spoza Unii Europejskiej na sezon. W piątek włoska federacja uchwaliła ograniczenie w tym zakresie. Ma ono ułatwić drogę do pierwszego składu zdolnym włoskim piłkarzom.

Zmiana w przepisach jest następstwem bardzo słabej postawy Włochów na mundialu w RPA. Obrońcy mistrzowskiego tytułu zremisowali 1:1 z Paragwajem i Nową Zelandią, a następnie w decydującym meczu ulegli Słowacji 2:3 i odpadli z turnieju już po fazie grupowej.

Kluby Serie A protestują

- Ograniczenie zostało wprowadzone przez władze federacji przy sprzeciwie ze strony Serie A. Decyzja pozostawia gorzki smak w ustach i nie rozwiązuje problemów włoskiej piłki - stwierdził w komunikacie Maurizio Beretta, prezydent Serie A.

W maju Inter Mediolan wygrał Ligę Mistrzów nie wystawiając ani jednego Włocha w pierwszym składzie finałowego meczu.

Nowo wybrany selekcjoner Włochów Cesare Prandelli zapowiedział już, że przy powołaniach będzie brał pod uwagę zawodników z zagranicy skłonnych grać dla Azzurri, jeśli będzie do tego zmuszony.

Trwa mundial! Śledź newsy o MŚ 2010 na Facebooku ?

Więcej o: