FIFA grozi Nigerii zawieszeniem w prawach członka związku. 48-godzinne ultimatum ma przekonać rząd do odwołania zawieszenia

FIFA naciska nigeryjski rząd, by ten odwołał swoją decyzję o zawieszeniu kadry narodowej. Postawione zostało ultimatum - w razie niespełnienia żądań przez Nigerię, FIFA zawiesi ich członkostwo w związku.

Główny sekretarz FIFA Jerome Valcke na łamach audycji radiowej w Johannesburg's 702 radio jasno przedstawił sytuację: - Jeśli rząd Nigerii nie wycofa swojej decyzji, będziemy musieli zawiesić Nigerię w prawach członka FIFA.

Nigeryjczycy mają 48 godzin na podjęcie wiążących decyzji.

O zawieszeniu piłkarskiej reprezentacji zadecydował prezydent afrykańskiego kraju. Goodluck Jonathan swoją decyzję uzasadnił słabym wynikiem Nigeryjczyków na trwających w RPA mistrzostwach świata.

- Pan prezydent zadecydował, że Nigeria przez najbliższe dwa lata nie wystąpi w międzynarodowych rozgrywkach. Ma to umożliwić reorganizację piłki nożnej w naszym kraju. Postanowienie to było niezbędne po słabych mistrzostwach w naszym wykonaniu. - poinformował doradca prezydenta.

Więcej o: