RPA 2010. Grzegorz Lato: Jestem przeciwny powtórkom wideo

- Jestem przeciw, bo piłka nożna to nie tenis - mówił Lato w Radiu TOK FM zapytany o opinię na temat pomysłu wprowadzenia powtórek wideo w czasie meczów piłkarskich.

Wygraj mundial! 11 tysięcy dla najlepszego menedżera - zagraj! ?

Po fatalnych błędach arbitrów na mundialu w RPA na FIFA spłynęła fala krytyki. Głos w tej sprawie zabrał też prezes PZPN Grzegorz Lato, który sprzeciwia się wprowadzeniu powtórkom wideo. - Jestem przeciw, bo piłka nożna to nie tenis - mówił Lato w Radiu TOK FM.

W tenisie zawodnik może skorzystać tzw. challenga, czyli za pomocą komputera sprawdzany jest toru lotu piłki. Zdaniem prezesa PZPN, ta metoda w piłce nożnej się nie sprawdzi. - Jak będą powtórki, to za chwilę będzie bałagan na stadionie, bo co chwilę któryś z zawodników będzie kwestionował decyzję arbitrów i trzeba będzie biegać do sędziego, który siedzi z boku i ma przed sobą telewizor - tłumaczy Lato.

Lato jednak ma nadzieję, że FIFA wprowadzi dodatkowych dwóch arbitrów, którzy staliby w polach karnych i byli odpowiedzialni za ocenę kontrowersyjnych sytuacji. Taki model był sprawdzany już w rozgrywkach Ligi Europejskiej. Zdaniem fachowców - zdał egzamin.

Lato : Jestem przeciwny powtórkom wideo

Trwa mundial! Śledź newsy o MŚ 2010 na Facebooku ?

Więcej o: