MŚ 2010. Podolski i Ozil opuścili trening

Lukas Podolski i Mesut Ozil nie wzięli udziału w treningu reprezentacji Niemiec przygotowującej się do sobotniego ćwierćfinału z Argentyną. Obaj zawodnicy mają pewne dolegliwości zdrowotne i ich nieobecność na zajęciach została określona jako ?działanie zapobiegawcze?.

Obaj "naturalizowani Niemcy" pozostali w hotelu, gdyż sztab nie chciał ich narażać na pogorszenie stanu zdrowia. Podolski ma niegroźne problemy z mięśniem, natomiast rozgrywający tureckiego pochodzenia nie czuł się zbyt dobrze, jednak nie podano żadnych szczegółów.

Żadnego z tych podstawowych zawodników nie powinno zabraknąć w ćwierćfinałowym starciu w Kapsztadzie. Wątpliwy natomiast jest występ Cacau, który narzeka na naciągnięcie mięśnia prostego brzucha. Piłkarz nie zagrał także w meczu 1/8 finału z Anglią.

Sport.pl na tropie sukcesu Niemców: to wielka zasługa trenera Bayernu

Dodatkowe obowiązki czekają natomiast w czwartek menedżera zespołu Olivera Bierhoffa oraz zawodników Pera Mertesackera i Samiego Khedirę. Cała trójka weźmie udział w telekonferencji z niemieckimi żołnierzami, którzy stacjonują w Afganistanie.

Reprezentanci Niemiec wylecą na mecz z Argentyną w czwartkowe popołudnie.

"Argentyna jest faworytem do tytułu" - mówi trener Niemców ?

Więcej o: