MŚ 2010. Co się stało z Cristiano Ronaldo?

Cannavaro, Gourcuff, Rooney... teraz Cristiano Ronaldo zawiódł kibiców. Najdroższy piłkarz świata strzelił tylko jedną bramkę, a najsłabiej zagrał w najważniejszym meczu. Portugalia w 1/8 finału przegrała z Hiszpanią 0:1, a pod koniec meczu kibice wygwizdali gwiazdora.

Wszystkie statystyki Cristiano Ronaldo znajdziesz na Sport.pl ?

Od Wayne'a Rooney'a Portugalczyka różni tylko strzelona Korei Północnej bramka. Anglik gola nie strzelił, a Ronaldo trafił trochę przypadkowo, bo w meczu wygranym aż 7:0, po podaniu z głębi pola przez moment nie wiedział gdzie jest piłka. Ta poturlała mu się po plecach za głową, w ostatniej chwili udało mu się ją opanować i pokonać koreańskiego bramkarza.

Ronaldo to ikona współczesnego futbolu. Wygrywał Ligę Mistrzów i trzykrotnie zdobywał mistrzostwo Anglii. W ubiegłym sezonie w 35 meczach strzelił dla Realu Madryt 33 gole. W nakręconej przed mundialem reklamie "Nike" pokazującej gwiazdy światowego futbolu na zbliżającym się turnieju, Portugalczykowi wystawiono pomnik. Podobnie jednak jak inne gwiazdy tej reklamy Ronaldo wróci do domu z poczuciem niedosytu.

O "Klątwie Nike" czytaj tutaj ?

W całym turnieju był jednym z najczęściej strzelających. Próbował aż 21 razy (częściej, po 23 razy tylko Leo Messi i Asamoah Gyan), ale tylko 9 razy celnie. kończy turniej z jedną asystą i jednym golem.

W meczu przeciw Hiszpanii Portugalczyk częściej kłócił się z sędzią, gdy ten nie odgwizdywał rzekomych fauli na nim, niż czarował grą. W 28. minucie atomowym uderzeniem z rzutu wolnego sprawił dużo kłopotów hiszpańskiemu bramkarzowi, ale poza tym był niewidoczny. Rzadko grał w środku, dużo częściej szukał piłki na skrzydłach. ale był niedokładny. W całym meczu celnie podawał tylko 10 razy na 26 prób. Dwa strzały z rzutów wolnych były jedynymi celnymi.

Pod koniec meczu, po kolejnej eksplozji egoizmu portugalskiego gwiazdora i strzale z 40 metrów, kibice go wygwizdali. Najlepszy piłkarz świata sprzed dwóch lat, w tym roku na pewno tytułu nie odzyska.

Wrażenia naszych specjalnych wysłanników do RPA - znajdziesz na blogach Rafała Steca ? i Michała Pola ?

Więcej o: