MŚ 2010. Pierwszy gol Robinho na mundialu

Jeden z najważniejszych piłkarzy w reprezentacji trenera Dungi zdobył w meczu z Chile pierwszego gola na mundialu w RPA. Robinho został wybrany piłkarzem meczu przez FIFA.

Wszystkie statystyki Robinho znajdziesz na Sport.pl ?

Robinho był w meczu przeciw Chile bardzo aktywny. Niewiele ataków przebiegało bez jego udziału. Trzykrotnie próbował dryblingu i zaliczył tylko jedną stratę. Dwa razy strzelał w kierunku chilijskiej bramki. W 58. minucie wbiegając w pole karne Robinho wykończył akcję Ramiresa. Trafił z dwudziestu metrów tuż przy słupku bramki rywali.

W drużynie trenera Dungi Robinho pełni bardzo ważną rolę. Jest częścią ofensywnego tercetu wraz z Kaką i Luisem Fabiano. O ile pomocnik Realu Madryt często rozgrywa piłkę, a napastnik Sevilli pełni rolę najbardziej wysuniętego napastnika, który wykańcza akcje, Robinho często schodzi na skrzydło gdzie wykorzystuje swoją szybkość i doskonały drybling.

Robinho jest wychowankiem Santosu, klubu w którym grał Pele. Już jako nastolatek był porównywany do słynnego napastnika. W 2005 r. trafił do Realu Madryt, a trzy lata później do Manchesteru City. Wiosnę tego roku spędził znów w Santosie, gdzie był wypożyczony. W reprezentacji w 78 meczach strzelił 24 gole.

Brazylia - Chile 3:0. Bramki z meczu

Wrażenia naszych specjalnych wysłanników do RPA - znajdziesz na blogach Rafała Steca ? i Michała Pola ?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.