Korea Północna lepsza od hitu Anglia - Niemcy

Grupowe spotkanie Koreańczyków z Północy z reprezentacją Brazylii oglądało w Polsce średnio 4,58 mln widzów. To rekord tego mundialu - wynika z badań firmy AGB Nielsen.

Średnia oglądalność wszystkich spotkań fazy grupowej w TVP 1 oraz TVP 2 wyniosła 2,6 mln widzów. Wyniki pięciu najlepszych spotkań są zaskakujące - obok meczu Brazylii z Koreą Płn. dalej plasują się: Grecja - Argentyna (4,3 mln), Ghana - Niemcy (4,15), Włochy - Paragwaj (3,98) i Hiszpania - Honduras (3,90).

Z weekendowych pojedynków 1/8 finału najlepiej obejrzał się pojedynek Anglii z Niemcami (4,05 mln) i Argentyny z Meksykiem (3,60 mln). To drugie spotkanie rozgrywane było w trakcie telewizyjnej debaty Bronisława Komorowskiego z Jarosławem Kaczyńskim.

Kibice w Polsce nie samym mundialem jednak żyją. Niedzielny wyścig Formuły 1 w Walencji z udziałem Roberta Kubicy (Polsat i Polsat Sport Extra) obejrzało 2,30 mln widzów. Niedzielne spotkanie siatkarzy Polski w starciu z Argentyną w tych samych kanałach oglądało 1,40 mln widzów.

FIFA cenzuruje mundial w internecie ?

Więcej o: