MŚ 2010. Juan - obrońca turniejowy

Strzelec pierwszego gola dla Brazylii, Juan jest jednym z najbardziej utytułowanych reprezentacji. Wygrywał prawie każdą międzynarodową imprezę, na którą pojechał z kadrą Brazylii. Poza mundialem.

O Juanie czytaj na Sport.pl ?

Juan ma 31 lat. Pochodzi z Rio de Janeiro i jest wychowankiem Flamengo. W Europie gra od 2002 r., najpierw jako piłkarz Bayeru Leverkusen, a od trzech sezonów jako środkowy obrońca Romy. Juan do Rzymy został sprowadzony jako następca Cristiana Chivu. Niewielu wierzyło, że Brazylijczyk może grać tak pewnie jak były kapitan. Ale okazał się pewnym punktem drużyny. A już w trzecim ligowym meczu, przeciw Regginie, popisał się fantastycznym golem, gdy uderzył z powietrza, po dalekim podaniu Francesco Tottiego.

W reprezentacji Juan gra od 2001 r. Do tej pory rozegrał 80 meczów, a gol przeciw Chile jest jego siódmym w kadrze. Z Brazylią zdobył już cztery trofea. Wygrał Copa America w 2004 i 2007 r., a także Puchar Konfederacji w 2005 i 2009 r. Jedyny turniej, który nie udał się Brazylii z Juanem w składzie to ostatni mundial. Jego zespół przegrał w ćwierćfinale z Francją 0:1.

Wrażenia naszych specjalnych wysłanników do RPA - znajdziesz na blogach Rafała Steca ? i Michała Pola ?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.