RPA 2010. Lucio: Zdawaliśmy sobie sprawę, że ten mecz może być nudny

Zdawaliśmy sobie sprawę, że ten mecz może być nudny, bo oba zespoły miały już niemal zapewniony awans - powiedział po remisie 0:0 z Portugalią obrońca reprezentacji Brazylii - Lucio.

Carlos Queiroz (trener Portugalii): To był dobry mecz, mój zespół był fantastyczny, zwłaszcza w obronie i grze pressingiem. Teraz czekam na fazę pucharową. Brazylia miała kilka okazji, ale końcowy wynik zadowala obie drużyny. Jeszcze nie wiemy z kim zagramy w kolejnej rundzie, ale ważne jest to, że mamy cztery dni odopczynku.

Simao (napastnik Portugalii): Wiedzieliśmy przed meczem, że Brazylia jest bardzo silna. Zagraliśmy dobrze, momentami dominowaliśmy, mieliśmy swoje okazję i co ważne, zakwalifikowaliśmy się do kolejnej rundy. Możliwe, że wpadniemy na Hiszpanię, ale tak naprawdę nie ma to znaczenia z kim zagramy w 1/8 finału.

Julio Cesar (bramkarz Brazylii): Gra Portugalii opierała się na szybkich Cristiano Ronaldo i Simao. Grupa była ciężka, ale szczęście nam sprzyjało. Teraz dopiero zaczną się trudne spotkania. Z moimi plecami wszystko już w porządku, a noszę specjalne zabezpieczenie, bo czuje się z nim pewniej.

Lucio (obrońca Brazylii): Zdawaliśmy sobie sprawę, że ten mecz może być nudny, bo oba zespoły w ten sposób zapewniły sobie awans. Zdaniem FIFA graczem meczu wybrano Ronaldo. Naszym zdaniem, kto inny zasłużył na to wyróżnienie, ale jak wiadomo w piłce nie ma sprawiedliwości. To było ciężkie spotkanie, ale obie drużyny mogą być na koniec zadowolone.

Czytaj więcej o meczu Portugalia - Brazylia ?

Więcej o: