RPA po mundialu chce zorganizować igrzyska olimpijskie

Reprezentacja RPA pożegnała się z mundialem już po fazie grupowej, ale entuzjazm w najbogatszym kraju Afryki nie słabnie. Prezydent Jacob Zuma zapowiedział podjęcie starań o organizację Igrzysk Olimpijskich w 2020 roku. -Afrykańska kandydatura o przyznanie organizacji igrzysk powitana zostanie z życzliwością - mówił niedawno Jacques Rogge.

Wygraj mundial! 11 tysięcy dla najlepszego menedżera - zagraj! ?

- Mamy możliwości - przekonany jest Jacob Zuma. - Ci, którzy podejmują decyzje zobaczyli, jaka jest Południowa Afryka. Jestem pewien, że możemy to zrobić - powiedział prezydent RPA, odnosząc się do projektu organizacji igrzysk olimpijskich w 2020 roku.

Optymizm prezydenta podziela prezes Komitetu Olimpijskiego RPA Tubby Reddy. - Świat zauważył, że możemy zorganizować wydarzenie na skalę światową - powiedział.

Sceptycznie do pomysłu kandydatury RPA podchodzą eksperci. - Mistrzostwa Świata przyniosły krótkookresową poprawę notowań rządu, ale to się skończy. Rzeczywistość znów zaboli - mówi Gary van Staden, analityk polityczny z NKC, niezależnej firmy doradztwa gospodarczego. Przypomina, że rząd Republiki Południowej Afryki nie radzi sobie z problemami ubóstwa i bezrobocia, i może mieć problem z przekonaniem obywateli do poparcia organizacji kolejnej globalnej imprezy sportowej.

Rogge namawia

Kandydatura RPA może być odpowiedzią na niedawną deklarację przewodniczącego Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego. -Afrykańska kandydatura o przyznanie organizacji igrzysk olimpijskich w 2020 roku powitana zostanie z życzliwością  - powiedział w wywiadzie dla niemieckiej stacji radiowej SWR Jacques Rogge.

Trwa mundial! Śledź newsy o MŚ 2010 na Facebooku ?

Więcej o: