MŚ 2010. Debiut Robbena na mundialu

Holender, który tuż przed mundialem doznał kontuzji, w czwartek zagrał na mundialu po raz pierwszy. Wszedł na boisko w 73. minucie i przyczynił się do zwycięstwa Holandii.

O Arjenie Robbenie na mundialu czytaj tutaj ?

Arjen Robben w przedmundialowym meczu z Węgrami doznał kontuzji uda. Nie zagrał ani w pierwszym meczu Holandii, wygranym z Danią 2:0, ani w drugim wygranym z Japonią 1:0. Nie wiadomo było czy wystąpi przeciw Kamerunowi.

Wszedł na boisko przy stanie 1:1. Po dziesięciu minutach przeprowadził akcję, która dała Holandii zwycięstwo. Pędząc na bramkę Kamerunu zgubił piłkę i wydawało się, że akcja została zmarnowana. Ale Holender zdecydował się na strzał zza pola karnego. Trafił w słupek, a do pustej bramki piłkę skierował Klaas-Jan Huntelaar.

Kamerun - Holandia 1:2. Bramki z meczu

Wygraj Mundial! Załóż drużynę na Sport.pl i zgarnij 11 tys.! ?