RPA 2010. Endo i Honda - japońskie armaty

Strzały Keisuke Hondy i Yasuhite Endo z rzutów wolnych dały Japonii drugi w historii awans do 1/8 finału MŚ. Obaj to bardzo ważne postaci w kadrze trenera Takeshiego Okady, która o ćwierćfinał będzie walczyć z Paragwajem.

Japonia w ostatnim meczu grupowym potrzebowała do awansu tylko remisu. Piłkarze Takeshiego Okady dzięki skutecznej grze pokonali Duńczyków 3:1 i o ćwierćfinał zagrają z Paragwajem. Dania jedzie do domu.

Honda, czyli lider

W 17. minucie Keisuke Honda fantastycznie uderzył z rzutu wolnego z ponad 35 metrów. Piłka leciała ponad 100 km/h, Sorensen bujnął się w lewą stronę, ale strzał poszedł w prawą. Duńczyk wyciągnął się jak struna, ale piłki sięgnąć nie zdołał.

W 88. minucie Honda podał minął obrońcę zbiegł w kierunku bramki Sorensena i w ostatniej chwili oddał Okazakiemu, który trafił do pustej bramki.

Honda błysnął już w pierwszym meczu Japonii na mundialu, gdy zdobył jedyną bramkę w wygranym meczu z Kamerunem.

Trener reprezentacji Japonii Takeshi Okada do Keisuke Hondy nie był przekonany. Pomocnik zachwycał w lidze holenderskiej, trafił do CSKA Moskwa, które osiągnęło dobry wynik w Lidze Mistrzów, ale do kadry przebijał się bardzo długo - zagrał w zaledwie dwóch meczach eliminacyjnych. Na mundialu jednak błyszczy i pokazuje, że postawienie na niego było dobrą decyzją.

Keisuke Honda - informacje, ciekawostki, statystyki ?

Endo, czyli Mr. Cool

W 30. minucie Japonia ukąsiła po raz drugi. I znów z rzutu wolnego. Przy piłce ustawił się Honda, ale uderzał Yasuhite Endo. Piłka minęła zaskoczony duński mur i wpadła tuż przy prawym słupku bramki Sorensena, który nie miał szans jej wybić.

Dania - Japonia 1:3. Bramki z meczu

Endo to kluczowy zawodnik linii pomocy reprezentacji Japonii. Jest ceniony nie tylko za swoją grę w destrukcji, ale także za umiejętności ofensywne. Potrafi skutecznie podać, przyspieszyć akcję, ale jego największym atutem są rzuty wolne oraz rzuty karne. Nie ma może najsilniejszego strzału, ale jest za to bardzo precyzyjny. Myli się bardzo rzadko, nie poddaje się nawet presji. W Japonii mówi o nim Mr. Cool - bo nigdy nie zawodzi w kluczowych momentach. W 30. minucie meczu z Danią też nie zawiódł.

Endo od dziewięciu lat gra w zespole Gamba Osaka, w 269. meczach strzelił 65 bramek. W reprezentacji Japonii w 96. meczach zdobył dziewięć goli.

Yasuhite Endo - statystyki, mecze, ciekawostki ?

Wrażenia naszych specjalnych wysłanników do RPA - znajdziesz na blogach Rafała Steca i Michała Pola

Więcej o: