MŚ 2010. "Arrivederci, Włosi! Wyrzuciliśmy mistrzów!"

Niesamowite rozstrzygnięcie meczu Słowacji z Włochami spowodowało prawdziwe szaleństwo w ojczyźnie piłkarzy Vladimira Weissa. Słowacy wygrali 3:2, dzięki czemu ich debiutancki występ na mundialu trwa dalej. Ciągle czekają na rywala w 1/8 finału, którym najprawdopodobniej będzie Holandia.

Emocje w spotkaniu Włochów ze Słowakami trwały do samego końca. Przy stanie 3:1 dla Słowacji piłkarze z Półwyspu Apenińskiego potrzebowali aż dwóch goli by awansować. W 90 minucie Quagiarella oddał piękny strzał z dystansu i zdobył kontaktową bramkę, ale dalszy szturm Włochów nie przyniósł oczekiwanego skutku. STRONA MECZU

"Słowacja zagra w czwartej rundzie po świetnym zwycięstwie nad Włochami"

- To dopiero pierwszy występ Słowacji na mistrzostwach świata, ale reprezentacji od razu udało się zakwalifikować do czwartej rundy turnieju. Słowaccy piłkarze pokonali Włochy 3:2 i dzięki temu sensacyjnemu zwycięstwu wyszli z grupy. Mistrzowie świata z 2006 roku już teraz żegnają się z mundialem - pisze "Dziennik Sport".

Słowacy w Johannesburgu: My sme tu doma!!!

"Nasi piłkarze pokonali Włochów i grają dalej"

- Słowacka reprezentacja narodowa sprawiła dużą niespodziankę i wygrała 3:2 z drużyą Włoch. Nasi piłkarze nie tylko ograli najlepszą drużynę globu sprzed czterech lat, ale też awansowali do czołowej szesnastki tegorocznego turnieju - pisze "Dziennik SME".

"Niemożliwe stało się możliwe, Słowacja w czwartej rundzie!"

- Arrivederci, Włosi! Wyrzuciliśmy mistrzów świata z mundialu! - rozpoczyna swoją relację "CAS". - Nasza reprezentacja narodowa wzięła udział w jednym z największych spektakli tego turnieju.

"Fantastycznie! Słowacja ogrywa Włochy i awansuje!"

Sensacyjny triumf reprezentacji Słowacji nad Włochami. Nasi piłkarze wygrali 3:2 i wyrzucili wielkich mistrzów z mundialu, tak samo jak Republika Południowej Afryki wyeliminowała rywali Włochów z ostatniego finału MŚ - Francję - relacjonuje "Futbal Pravda".

Fatalni Włosi. Słowacy jak Polacy, tylko w lepszej sytuacji

"Mamma mia! Czy Włochów czeka takie samo powitanie jak w 1966 roku. Jeśli tak to lepiej, żeby przygotowali sobie zapas chusteczek do obtarcia twarzy i ubrań..." - pisze na blogu komentując odpadnięcie Włochów dziennikarz Gazety Wyborczej Paweł Czado. Słowacy w podobnej sytuacji jak Polacy osiem lat temu wygrali ostatni mecz w grupie. Zwycięstwo dało im awans. Czytaj całość na Sport.pl .

Trener Słowacji: Byłem szczęśliwszy tylko w dniu urodzin mojego syna

W końcówce zrobiło się nerwowo, bo Włosi mocno przycisnęli, ale to my gramy dalej - mówił po zwycięstwie nad Włochami 3:2 i awansie do 1/8 finału trener reprezentacji Słowacji Vladimir Weiss. Czytaj całość na Sport.pl .

Włosi odpadają jak Francja osiem lat temu

Włosi podzielili los Francuzów nie tylko dla tego, ze nie zagrają już na mundialu w RPA. Będąc mistrzami świata odpadają po rundzie grupowej tak jak Francuzi osiem lat temu. Czytaj całość na Sport.pl .

Mistrz i wicemistrz odpadają po raz pierwszy już po fazie grupowej

Po raz pierwszy w historii zdarzyło się tak, że zarówno mistrz jak i wicemistrz świata nie wyszedł z grupy w pierwszej rundzie następnego mundialu. Z turniejem w RPA pożegnali się mistrzowie Włosi i wicemistrzowie Francuzi. Czytaj całość na Sport.pl .

Gdy strzela Słowacja, to trafia Vittek

Bez napastnika Ankaragucu Słowacja byłby bezzębna. Do momentu strzelenia gola Słowacy oddali w całym turnieju cztery celne strzały. Trzy z nich były autorstwa Vittka. Dwa zamienił na gola. W drugiej połowie strzelił Włochom drugiego gola. Razem z Gonazalo Higuainem jest współliderem klasyfikacji strzelców. Czytaj całość na Sport.pl .

Paragwaj zachwycony awansem, ale niezadowolony z gry ?

Słowacja - Włochy 3:2. Di Natale (2:1)

Więcej o: